Kalousek a Schwarzenberg žádají ČBK, aby vyzvali Lipovskou a Kašparů k rezignaci z Rady ČT

Praha – Miroslav Kalousek společně s Karlem Schwarzenbergem se obrátili na Českou biskupkou konferenci se žádostí, aby kvůli „nenávistným útokům“ na Českou televizi vyzvali své reprezentanty, konkrétně Hanu Lipovskou a Maxe Kašparů, k rezignaci na jejich posty v Radě ČT.

„V posledních dnech jsme svědky nenávistných útoků na veřejnoprávní média, konkrétně na Českou televizi. Nešťastnou shodou okolností se stalo, že mezi ty, kteří se snaží Českou televizi zničit, patří lidé, které nominovala biskupská konference a katolické církevní kruhy,“ píše se v dopise zaslaném ČBK, který ve čtvrtek na sociální síti zveřejnil Kalousek.

Oba politici jmenovali Hanu Lipovskou a Maxe Kašparů, kteří podle jejich názoru nereprezentují „ideu tolerance a lásky,“ a svým jednáním se tak odklonili od hodnot ČBK. Kalousek i Schwarzenberg se domnívají, že práce, kterou oba v Radě ČT odvádí, jde proti křesťanskému učení a proto naléhají na představitele církve, aby svůj vliv využili k tomu, aby se oba vzdali svých funkcí.  

Plzeňský biskup Tomáš Holub se v srpnu veřejně ohradil proti slovům Hany Lipovské. Kritizoval to, že nazvala zakladatele Evropské unie povýšenými elitáři, kteří pohrdají člověkem. „Vnímám to tak, že Lipovská pošlapává hodnoty společného postupu a solidarity v rámci Evropy,“ řekl v zářijovém rozhovoru pro Deník N Holub.

Lipovská vzbudila pozornost svými výroky o tom, že nerozumí smyslu existence veřejnoprávních médií. Televizní tvorbu prý sice nesleduje, ale nezná jediný pořad ČT, který by nemohla vysílat televize komerční. Duka již dříve Lipovskou hájil. „Musíme si uvědomit, že přece musí v Radě ČT být i opozice a kritické hlasy,“ napsal na svém facebooku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. listopad 2020 Foto: Facebook – Lipovská

Tags: ,,,,

15 Komentáře

 1. Biskup Holub by si měl uvědomit, že u nás někteří občané hlasovali proti vstupu do EU a někteří hlasovat nešli. A to byla ještě jiná unie. Dnes by těch proti bylo daleko víc. A já chci mít v Radě ČT zástupce, který bude kritický k EU a ne nějaký kývač. Kalousek a kníže svým jednáním potvrzují, že hájí svoji TV, kterou si zprivatizovali. Nejsou to gentlemani ani demokraté.

  Odpověď
  • Souhlasím, pro vstup do EU hlasovalo 3 446 758 z cca 8 260 000 voličů, volební účast byla 55% což není žádný zázrak a po LS je to úplně jiná EU než pro kterou se hlasovalo. Měl by to být důvod pro nové referendum, ale toho se mnozí bojí ještě více než zveřejnění platu Moravce. Útoky na paní Lipovskou kvůli jejím konzervativním postojům jsou dost za hranou. V případě tuneláře Schwarzenberga je to dokonce naprostá nehoráznost.

   Odpověď
 2. Pohodlná většina deseti radních České televize ve středu 11. 11. 20 prosadila odvolání Dozorčí komise Rady ČT. Co zarazí, je fakt, že se tak stalo v tichosti, bleskově, koordinovaně a bez diskuse. Asi po třech hodinách vleklého středečního jednání si vzala slovo radní Hana Lipovská a nechala načíst text tohoto usnesení: „Rada ČT konstatuje, že vyslovila vážné výhrady k práci Dozorčí komise jako poradního orgánu Rady ČT. Rada ČT na základě těchto výhrad odvolává Dozorčí komisi.“ Následně požádala předsedu Rady ČT, aby nechal o věci rovnou hlasovat. Aniž by se uskutečnila jakákoli debata, aniž by se kdokoli pokusil byť stručně popsat důvody pro odvolání Dozorčí komise, přišlo na řadu hlasování. Bylo to rychlé, koordinované, bez humbuku. Přitom někteří radní, stejně jako členové Dozorčí komise, se o návrhu dozvěděli několik hodin před jednáním Rady ČT, a někteří vůbec. Pro bylo deset radních, konkrétně místopředseda Daniel Váňa, místopředseda Pavel Matocha, Jiří Šlégr, Jiří Kratochvíl, Vladimír Karmazín, Maxmilián Kašparů, Hana Lipovská, Lubomír „Xaver“ Veselý, Roman Bradáč a Pavel Kysilka. Proti byli Zdeněk Šarapatka a Martin Doktor, předseda Rady ČT René Kühn se hlasování zdržel. Další dva radní, tedy Jaroslav Dědič a Tomáš Samek, byli ze středečního jednání omluveni. Vyloučit tudíž nemůžeme, že radním, kteří hlasovali pro odvolání komise, jde především o vyvolání chaosu a nestability. Na řadě by pak bylo už jen odvolání generálního ředitele ČT. Zdroj: https://www.info.cz/nazory/zlom-v-rade-ct

  Předseda kontrolního orgánu veřejnoprávního média René Kühn a místopředseda Jaroslav Dědič oznámili, že od pátku rezignují na své funkce. René Kühn řekl: A ať se na mě nikdo nezlobí, jako předseda bych tam dál zůstal už jen jako fíkový list. Kdybych tam seděl a předsedoval, dostával bych se dál do situací, že jsem v menšině a musím pak zdůvodňovat rozhodnutí rady, s nimiž nesouhlasím.

  Koncesionářský poplatek je 4,50 korun denně. Za ty peníze je rozsah ČT jeden z nejlepších v Evropě, na to jsou empirické ukazatele. Pokud se na to podíváme v kontextu zemí, které prošly podobným vývojem jako my – Poláků, Maďarů, Slováků – je ČT výjimečná. Je nejsledovanější televizí v zemi, má největší výrobní úkol, veřejnost ji hodnotí ve všech průzkumech jako nejdůvěryhodnější médium. Cokoliv se v této zemi děje, v tu chvíli lidé zapínají s důvěrou ČT 24: sedmdesát až 75 procent lidí spokojených se zpravodajstvím, to je ze statistického hlediska vynikající ukazatel. Zdroj: https://www.respekt.cz/rozhovor/radsi-radovy-clen-nez-fikovy-list-lidi-kteri-manipuluji

  Naše země se ocitla na křižovatce. Hrozí stejné riziko, jakému jsme byli vystaveni před rokem 1948. Kdo tehdy tušil, jaké hrůzy mají přijít? Dnes máme výhodu, že s komunisty máme zkušenost, jakou tehdy lidé něměli. Prezident i premiér jsou bývalí komunisté a vládnou s podporou komunistické strany. Přikládám odkaz na petici Stojíme za ČT. Prosím, šiřte ji mezi svými přáteli. https://www.petice.com/stojime_za_t

  Odpověď
  • Dobrý den pane Pavle, již delší dobu čtu vaše příspěvky zde na Křesťan dnes a kladu si otázku, zda by vám nebylo lépe na Hlídacím psu, v nadaci Open Society Fund pana Sorose, v Evropských hodnotách pornoherce Jakuba Jandy, ve Forum24 pana Šafra a Šarapatky, na webu Manipulátoři.cz či aspoň na Seznamu. Nějakou dobu jsem nevěděl kam vás zařadit, ale způsob vašeho stylu mi připomínal komentáře, které jsem již někde četl. Seznámil jste se s křesťanským slovníkem, ale jeho hodnoty a moc vám jsou poněkud cizí. Víte my křesťané budeme možná volit Zemana (ve skutečnosti to již nelze), možná Babiše, Fialu, Jurečku, Okamuru (i takové voliče v církvi znám), Pekarovou a nebo se mezi námi možná najde i někdo, kdo bude volit Bartoše, ale nakonec všichni budeme volit Ježíše Krista a Jeho království. A s tím vy a vaše Evropské hodnoty nic neuděláte. Možná někteří z nás budou zabiti, možná vyhozeni ze školy či práce, možná budeme i vláčeni tiskem, ale řekněte svým chlebodárcům, že je a jejich hodnoty nikdy volit nebudeme a nakonec i ty co se k nám přidali úskočně rozpoznáme, tak jako vás prozradil váš styl.
   I zde ohledně dozorčí komise a rady ČT manipulujete a uvádíte polopravdy, čili lži. Dozorčí komise je ůpouze poradním či chcete li servisním orgánem Rady ČT a teprve ta je nástrojem, kterým se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu veřejnoprávní televize Jsou to radní – ne dozorčí komise – kteří nesou odpovědnost za rozhodnutí a dozorčí komise jim má poskytovat odborná právní a ekonomická stanoviska a podklady pro rozhodování. toto dlouhodobě neplnila a odvolat ji zamýšlela už předchozí rada. Takže jaké ohrožení demokracie?
   Jsem rád, že nemusím dávat těch těch – dle vás – skvělých 4,50 Kč denně, protože již více než 25 let TV nevlastním a považuji to za jedno z nejlepších rozhodnutí ve svém životě. Kdykoliv náhodou na návštěvě zahlédnu nějaký pořad, tak si gratuluji, jak jsem udělal dobře. Pokud je tato TV, tak skvělá a pokud platí průzkum, který jsem před pár měsící někde četl, že více než 80% diváků je spokojeno s kvalitou ČT a nevadilo by jim si připlatit, tak není nic jednoduššího, než ČT zakódovat a poskytnout ji pouze těmto nadšeným zájemcům. Základem fungování každé společnosti je ovšem kontrola a pokud tuto ČT s rozpočtem větším než 7 mld. nemůže kontrolovat ani NKU ani jiný orgán, tak to je absolutní průšvih. Píšete zde hezká slova o ohrožení nezávislosti, ale dozorčí komise nemá žádné rozhodovací pravomoci a poku opakovaně neplní účel ke kterému byla zřízena, tak je jeiným řešením vyhazov. Takto to funguje v kterékoliv zdravé firmě. Předložit Radě ČT zprávu, že do týdne musí koupit předražený pozemek, ačkoliv to bylo komisi známo mnoho let je špatně odvedená práce, která je pro komisi bez rizika, protože břemeno rozhodnutí a právní důsledky nese rada ČT. A bylo to již opakované závažné pochybeni dozorčí komise. Rada má 15 členů a z roho 10 hlasovalo pro odvolání, 1 se zdržel, 2 byli proti a 2 nebyli přítomni. Můžete mi sdělit co je na tom nedemokratického? Pokud by pro odvolání byl Šarapatka, tak by vše bylo OK?
   A Maďarsko a Polsko? Víte, že jsou tam svobodné volby? Pokud srovnáte situaci na mediálním trhu v USA s Polskem či Maďarskem, tak zdaleka v Polsku a Maďarsku neexistuje, tak jednolitá podpora vládě, jako je v USA jednolité ostrakizování a útoky na Trumpa po celou dobu jeho vládnutí. Pozdravujte svého zaměstnavatele a já vám koneckonců ten levicový progresivismus i přeji, protože jak by mohl znovu přijít Ježíš, kdyby zde aspoň občas měli moc lidé, kteří by se neustále staví proti hodnotám reprezentovaným tímto „progresivním“ totalitním směrem, který popírá křesťanské hodnoty (1 Tim 4/3) .

   Odpověď
   • Lipovská neřekla, že chce dozorčí komisi Rady ČT odvolat kvůli koupi jakéhosi pozemku pod ostravskou televizí. Lipovská neuvedla nic konkrétního, proč by měla být komise odvolána. Zachovala se velmi nečestně.

    Maďarsko a Polsko svobodné volby nemá. V těchto zemích, stejně jako v Rusku de facto chybí svoboda slova. Chybí, protože tamní vládní strany se zmocnily hlavních sdělovacích prostředků a udělaly z nich nástroje své propagandy. Je to něco podobného, jako jsme měli u nás za vlády komunistické strany.

    Jolyon Naegele byl dopisovatelem Hlasu Ameriky v komunistickém Československu a v této roli byl vystaven šikaně StB. Jelikož se zachoval statečně, má moji naprostou důvěru. Naegele řekl: „Předpokládám, že Trump uteče ze Spojených států, aby nemusel čelit žalobám za daňové úniky nebo sexuální obtěžování. A je tolik případů, které najednou budou moci být slyšeny u soudu, takže předpokládám, že uteče. Pokud bude obviněn a odsouzen, tak šance, že by pak mohl kandidovat opět na prezidenta, jsou minimální.“

    Já rozhodně nejsem levicový aktivista. Naopak, mám úctu k Ronaldu Reaganovi a Margaret Tchatcherové, že dokázali marxismus porazit.

    Pane Renjascu, vaše, či Trumpova představa křesťanských hodnot je falešná. Ježíš neusiloval o to, aby Boží přikázání byly vynucovány politickými prostředky, tedy zákonem. Už proto, že taková metoda je neúčinná. Pokud lidé nejsou přesvědčeni, že zákon je správný, budou ho dodržovat, jen když se druzí dívají (ze strachu z postihu). Výsledkem je pak pokrytectví, které Ježíš tak nesnášel.

    Odpověď
    • Vysvětlení je prosté a podobné postupy se u nechráněných objektů používají naprosto běžně, zkuste si domluvit jednání na nějaké firmě, která řeší selhání svých poradců či vedoucích.
     Takže:
     Poslanec ČSSD Antonín Staněk je ale přesvědčen, že postup Rady České televize při odvolání vlastního poradního orgánu byl v souladu s platnými zákony.A připomíná, že kritika komise zaznívala dlouho před jejím odvoláním. „Pokud se rozhodla rada takto postupovat, oslabuje jen sama sebe, protože ztrácí svůj poradní orgán. Ale pokud tento pracuje, jak pracuje, tak by ho každý normální člověk odvolal.“Poslanec odmítá, že je veřejnoprávní televize pod tlakem. „O žádné ohrožení nezávislosti a a svobody České televize nejde. Ale její vedení si zvyklo, že je nekritizovatelné. Používalo dozorčí komisi, aby předkládala radě materiály a ta byla jen kývačem. Teď jsou v radě lidé, kteří rozumí ekonomice a vidí, jak se ČT chová, a najednou tu je problém.“
     „Současné složení rady, byť je kritizováno, tak víc odpovídá složení koncesionářů, české populace i sněmovny. Ptejme se, jestli právě jakékoliv útoky tímto směrem nejsou nedemokratické,“ navrhuje Staněk.

     Místopředseda Rady ČT Pavel Matocha, stejně jako výše Pavel Kysilka, pak na sociálních sítích napsal, že Dozorčí komise byla odvolána kvůli peripetiím okolo pozemků pod ostravským studiem České televize. V danou chvíli je důležité připomenout, že podle našich informací neexistuje jediný dokument za posledních dvacet let, který by radní na problém s pozemkem pod ostravským studiem upozorňoval. Zrovna tak nikdo z managementu podle dostupných informací s původními majiteli pozemku nejednal o možnosti jeho odkupu. Teprve nyní, když pozemek původní majitel prodal, přišla České televizi nabídka s tím, že má do 19. listopadu odsouhlasit prodej za téměř dvojnásobnou cenu oproti té odhadní. Matocha píše: „Koncem října Dozorčí komise totálně selhala přímo před mýma očima: jednohlasně nám doporučila schválit usnesení povolující nákup pozemků v Ostravě, a když jsme se předsedy Dozorčí komise Staňka začali ptát na podrobnosti a podkladové materiály, tak přiznal, že některé vůbec nemají (včetně znaleckého posudku jednoho z pozemků, který byl do navrhované transakce zahrnut), a že bude rád, když plánované projednání tohoto bodu odložíme na listopad (a to nám písemným usnesením a poměr hlasů 5:0 doporučovali to schválit!).“

     Zajeďte si do Maďarska či Polska a přestaňte opakovat prohlášení svých chlebodárců. Na rozdíl od Vás jsem před dvěma měsíci v Polsku dlouho pobýval vč. hlavního města a o nějaké nesvobodě si můžete nechat zdát. Poláci jsou nejen srdeční, ale i velmi sebevědomí a otevření. Pokud jde o Maďarsko, tak můj kamarád tam má celou rodinu a rozhodně mi referuje o tamním dění dosti odlišně než vaši progresivní přátelé. Voličům tamních stran nikdo nestojí s pistolí u spánku a na rozdíl od mnoha západních zemí jim nehrozí v případě odlišného názoru vyhazov z práce či ze školy, ostrakizace, pomluvy, vězení apod. Situaci v Rusku nehodnotím a po tamním životním stylu netoužím už proto, že to je jiný civilizační okruh, ale Putin tam má rozhodně podporu obyvatelstva. Pokud se trápíte nad svobodou druhých, tak zkuste Katalánsko, Baskicko, Kurdistán, Německo…

     Trumpa již komentovat nebudu, pokud vás nezajímají pedofilní choutky jeho protikandidáta (však také Trum rozbil tu ohromnou pedofilní síť v které uvízli jeho demokratičtí předchůdci. Škoda, že Epsteina zavraždili, to bychom se divili ještě více). A o hrozbě žalob a vězení? Ano vím, že soudruzi z progresivní levice v tom mají dlouholetou praxi, stačí se vyhledat kolik lidí připravili o práci, čest i svobodu v posledních letech (ještě se to dá většinou dohledat, ale pospěšte si, protože s postupnými změnami algoritmů j to zabere čím dál více času).

     No a poku jde o vaší představu společnosti, tak jistě můžeme vygumovat ze zákonodárství nezavraždíš, nepokradeš, nepodáš falešné svědectví… Pletete si proměnu člověka skrze evangelium s řádem ve společnosti a mícháte tak jablka s hruškami. Ježíš nikdy neučil, abychom přestali respektovat zákony, ale říkal, že tyto zákony jsou nedostatečné. Ježíš, Pavel, Jakub, Petr, Jan respektovali daný řád, ale přitom usilovali o vyšší spravedlnost. Autority jsou od Boha a mají trestat zlé a odměňovat dobré. Přemýšlel jste podle čeho mají tuto činnost vykonávat? Pokud jste přesvědčen, že Boží přikázání nemají být vynucovány zákonem (zákon je od Boha), tak navrhněte petici za zrušení zákona o vraždách, krádeži, křivém svědectví… Každý člověk má nějakou oblast autority (tj vládne), takže se domnívate, že tuto autoritu nemáme používat k dobrému? Když bude někdo ředitelem školy, tak nemá usilovat o postih šikanujících, kterí tohoto jednání odmítají zanechat? Přečtěte si svoje příspěvky, vždyť sám sebe popíráte, obviňujete druhé z porušování dle vás správných zásad a usilujete o nápravu (zákon či dokonce postih). Jste vůbec schopen něco takového ve svém působení vidět? Pozdravujte své chlebodárce a přestaňte číst i soudit selektivně (Dt 25/15, Př 20/10, Př 20/23)… A prosím nesrovnávejte mojí představu spravedlnosti s představou pana prezidenta Trumpa. Nikdy jsem netvrdil, že je nějakým etalonem spravedlnosti (za který zřejmě pokláda A. Flek pana Bidena), pouze jsem položil na váhy jeho čtyřleté působení v politice a srovnal jej s čtyřicetisedmiletým působením jeho oponenta. Pan Trump není členem našeho sboru a tak hodnocení jeho duchovního života přenechám jiným.

     Odpověď
     • Pane Renjascu,

      vy říkáte, že dozorčí komise Rady ČT byla odvolána kvůli peripetiím ohledně jakého pozemku pod ostravským studiem ČT. Lipovská však navrhla toto usnesení:

      „Rada ČT konstatuje, že vyslovila vážné výhrady k práci Dozorčí komise jako poradního orgánu Rady ČT. Rada ČT na základě těchto výhrad odvolává Dozorčí komisi.“

      Jak vidíte, v usnesení se o vámi uváděném pozemku nemluví. Jednání Lipovské bylo silně neetické. Seriózní by bylo, kdyby záměr odvolat dozorčí komisi byl avizován v programu jednání, kdyby bylo konkrétně uvedeno za jaké pochybení má být komise odvolána a kdyby komise dostala šanci se hájit. Vše nasvědčuje tomu, že část komise se předem tajně domluvila na odstřelení rady. Bylo to velmi, velmi bezcharakterní. A už vůbec ne křesťanské.

      Psal jsem zde o špinavých metodách, kterými Orbán ovládl maďarská média a doložil zprávami z tisku. Vy jste se však mými argumenty vůbec nezabýval. To dokazuje, že vašim cílem není hledat pravdu.

      O pedofilních choutkách Joea Bidena jsem dosud nikde neslyšel, jen od vás. Uveďte zdroj, nebo se omluvte za pomluvu.

      Pokud společnost (soud) odsoudí člověka za vraždu, krádež či křivé svědectví, není důvodem rozsudku prosazení Božích přikázání. Důvodem je ochrana společnosti, aby zločinec nemohl působit další škody. Naše země na rozdíl od Íránu, kde vládnou klerikové, nemá mravnostní policii a zákon u nás nestíhá cizoložství. Za sebe říkám, že si nepřeji, aby křesťanské církve určovaly, jak mají vypadat zákony, jako je tomu v Íránu, kde zákonodárci musí ctít náboženské právo šaría.

  • Někdy to jde skutečně rychle – např. v Rumunsku s Causeckem a jeho ženou. Tady se o tom mluvilo již měsíce. Kdyby to byl blesk z čistého nebe, tak by radní nemuseli hlasovat pro. Kdyby odešel ředitel ČT, bývalý komunista, sám, dobře by udělal.

   Odpověď
 3. Pokud Babiš se Zemanem ovládnou ČT, hrozí nám ztráta svobody slova jako v Maďarsku. Maďarsko svobodu slova de iure stále má, de facto však o ni už přišlo.

  Maďarský premiér se při ovládnutí mediální scény obešel bez fyzického násilí proti novinářům. Spolehl se na řízenou manipulaci mediálního trhu (vládou řízené převzetí či likvidaci kritických médií). Vydavatelé 467 maďarských médií „dobrovolně“ převedli své tituly do vládní mediální nadace, která ještě víc upevnila vliv Viktora Orbána, jeho vlády a s ní spřízněných podnikatelů na maďarská média. Orbán si nadvládu nad mediálním trhem udržuje i prostřednictvím státní inzerce v médiích, kterou používá doslova jako zbraň.

  Nezávislá média jsou ze státní inzerce prakticky vyloučená, zatímco ta provládní z ní profitují, píše zpráva. Například v roce 2018 provládní stanice TV2 dostala 67 procent z celkového objemu státní inzerce pro televizní sektor, zatímco nezávislá RTL Klub s podobným diváckým zásahem jen jediné procento. Podobná nevyváženost platí i pro ostatní typy médií.

  Mediální rada, národní regulátor pro oblast médií, je tvořená výhradně nominanty Orbánovy strany Fidesz. Dříve se také v Maďarsku uvažovalo o zřízení kontroverzní „komory novinářů“, která by mohla určovat, kdo tuto profesi smí vykonávat. Vládní mluvčí Kovács ale v listopadu při setkání s evropskými novináři zřízení komory nepotvrdil.
  Každodenní realita nezávislých novinářů v Maďarsku tedy podle zprávy vypadá zhruba takhle: státní úřady i politici Fideszu s nimi odmítají mluvit, bez vysvětlení jim odmítají poskytovat informace a nepouštějí je na politické či úřední akce.

  Zdroj: https://hlidacipes.org/deset-let-s-orbanem-svobodna-media-se-daji-znicit-i-bez-ruskych-trollu-a-za-prihlizeni-bruselu/

  Odpověď
  • Poláci to někdy schytali z Východu, někdy ze Západu. V současnosti čelí bolševicko-fašistické ideologii. A není to z Východu. Polákům i Maďarům je třeba vyslovit plnou podporu v jejich odporu proti totalitní zvůli.

   Odpověď
 4. Poslední dramatické události v Radě České televize, zejména odvolání dozorčí komise rady a rezignace jejího předsedy Reného Kühna a místopředsedy Jaroslava Dědiče, jsou motivem naléhavě formulovaného otevřeného dopisu, kterým se na dvě stovky významných českých intelektuálů, umělců, vědců, publicistů i duchovních obrací na předsedu vlády Andreje Babiše, aby se zasadil o respektování nezávislosti televize veřejné služby.
  https://www.forum24.cz/na-200-osobnosti-z-rad-ceske-inteligence-vyzvalo-babise-aby-vladni-garnitura-respektovala-nezavislost-ceske-televize/

  Odpověď
 5. Smícháním politiky s pobožností vznikne „guláš“, kterému málokdo odolá. Možná, že by ale bylo výstižnější, pojmenovat jej spíše drogou. Opět je Bůh zneužit jako rukojmí.

  Odpověď
 6. Předchozí vlákno to již neumožňuje, takže vám to překopírují zde, abyste dál netrolil, u vás tedy neelfil, vaše nepravdy. Jinak pokud jde o Bidena a jeho vztah k malým holčičkam, tak to si najděte sám, videí i fotografií je na toto téma na netu spousta. Pokud jde o zákony, tak sem netahejte náboženskou policií, kterou nikdo neprosazuje ani cizoložství, za které nikdo nikoho zde nekamenuje. Problém byl vraždy těch nejmenších. Trump neudělal nic jiného než, že odstřihnul od federálního rozpočtu neziskovky, které to podporovaly a proklamačně se postavil na stranu těch, kdo jsou proti tomuto vraždění, čili činil přesně to co je v souladu s křesťanstvím, nepodporovat zlo a povzbuzovat ke správnému postoji. To vám na školení elfů zřejmě zapomněli sdělit. Takže teď k té dozorčí komisi (jinak, kde jste byl, když byla předchozí komise odvolána stejným způsobem?):

  https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/analyza-politicti-mistri-fake-news.A201122_224911_p_politika_wag

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář