Kalousek zvažuje kvůli Lipovské vystoupení z katolické církve

Praha – Kardinál Dominik Duka na sociální síti přivítil zvolení Hany Lipovské do Rady ČT. Miroslav Kalousek z TOP 09 kvůli tomu zvažuje vystoupení z katolické církve.

Lipovská byla ve středu zvolená do Rady České televite. Na tento post ji nominovala Česká biskupská konference.

Lipovská vzbudila pozornost svými výroky o tom, že nerozumí smyslu existence veřejnoprávních médií. Televizní tvorbu prý sice nesleduje, ale nezná jediný pořad ČT, který by nemohla vysílat televize komerční.

Kardinál Duka přivítal zvolení Lipovské a vyzdvihl její pokoru a statečnost. „Gratuluji ekonomce Haně Lipovské k úspěšné nominaci do Rady České televize. Věřím, že jako kandidát navržený Českou biskupskou konferencí bude v radě hájit veřejnoprávnost nejenom z pohledu náboženských menšin, ale i jako velmi talentovaná ekonomka a osoba s vysokou osobní integritou bude přínosem celé veřejnosti, když jedním z velkých úkolů Rady ČT je kontrola správnosti hospodaření veřejnoprávního média,“ napsal Duka.

Na tento jeho status zareagoval bývalý ministr financí a člen TOP 09 Miroslav Kalousek, který Dukovi vzkázal, že kvůli její nominaci zvažuje odchod z katolické církve. „Otče kardinále, Vámi nominovaná osoba se vyjádřila, že nerozumí smyslu veřejnoprávních médií. Ideální kvalifikace pro radní ČT… Díky Vám jsem byl desítky let hrdý na to, že jsem katolík. Kvůli Vám dnes přemýšlím o tom, že z katolické církve vystoupím,“ odpověděl Dukovi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 29. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – Miroslav kalousek

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. K panu Kalouskovi by se mohl přidat i katolický držitel Templetonovi. Myslím si, že pán Sobek má ještě místo v Satanově komunitě.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář