Kanadský pastor, který se odmítl podřídit pandemickým nařízením, vyhrál soudní spor

Kanadský pastor, který se v roce 2021 dostal na titulní stránky novin, protože vyhnal úřady ze svého kostela a nazval je „nacisty“ a „gestapem“, vyhrál soudní spor kvůli porušení nařízení souvisejících s pandemii Covid-19. 

Pastor Artur Pawlowski z protestantského sboru v kanadské Albertě vedl od května 2021 soudní spor s místní policií, kdy byl zatčen a později propuštěn na 18měsíční zkušební dobu, a to za „organizování nezákonného shromáždění“.

Pastor byl podle portálu Premier obviněn z pohrdání soudem a pokutován částkou 23 000 dolarů za porušení pandemickýchnařízení. 

V té době platila v Albertě přísná omezení, která zakazovala velká shromáždění a vyžadovala povinné nošení roušek a odstupy na veřejnosti. 

Soud však nyní rozhodl ve prospěch pastora Pawlowského a nařídil zdravotnickým službám Alberty, aby mu zaplacené pokuty vrátily. 

Sarah Millerová, právnička pastora Artura Pawlowského, označila rozsudek za „jednoznačné vítězství“.

„Odvolací soud učinil jednomyslné a rozumné rozhodnutí a zrušil rozhodnutí o pohrdání soudem proti mému klientovi,“ napsala podle portálu Premier Millerová na Twitteru. 

Tříčlenný soudní senát nařídil, že „nález o pohrdání soudem a příkaz k uložení sankce se ruší“ a „pokuty, které jim byly zaplaceny, mají být vráceny“. 

Na dotaz médií, zda by změnil nějaké své jednání během pandemie, pastor odpověděl: „Každou věc, kterou jsem udělal, jsem udělal ze srdce a udělal bych ji znovu.“ 

„Nechte pastory na pokoji, nechte duchovní na pokoji, nechte křesťany na pokoji. Tato země byla vybudována na židovsko-křesťanských hodnotách, nadřazenosti Boha a vládě práva,“ poznamenal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. července 2022 Foto: screenshot YouTube – pastor Arthus Pawlowski

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář