Kanadští biskupové: Útok na mešitu v Quebecu je ranou pro pokoj v naší zemi

 

Nedělní útok na islámské kulturní středisko v Quebecu, při kterém zahynulo šest lidí, odsoudili i kanadští biskupové. Předseda Konference biskupů Kanady Mons. Dougles Crosby v oficiálním prohlášení označil útok za „narušení sakrálního charakteru lidského života; atentát na práva a na svobodu členy všech náboženství shromažďovat se a modlit se podle svého nejhlubšího přesvědčení“. Jak dále uvedl, jde o „ránu pro mír, pořádek a klid naší země, znesvěcení místa modlitby a adorace“.

Kanadští biskupové se tak připojili k papeži Františkovi, který útok na mešitu v Quebecu také razantně odsoudil. „Jako věřící se upřímně modlíme za duše obětí a za to, aby srdce těch, kteří trpí ztrátou svých drahých, naplnila útěcha a klid,“ dodal na závěr svého prohlášení biskup Hamiltonu Mons. Crosby.

Prelát zároveň upozornil na to, že mnohé komunity, mezi nimiž jsou i četné farnosti, uplynulé měsíce přijali mnoho uprchlíků, především ze Sýrie, přičemž většina z nich se hlásí k islámu. „Muslimové věřili, že přicházejí do ráje, nyní však mezi nimi opět vzrůstá strach“, dodal předseda Konference biskupů Kanady Mons. Crosby.

Solidaritu projevily i místní komunity. Den po útoku se před islámským kulturním centrem sešlo více než 5 tisíc lidí, aby se zapojily do pochodu solidarity a vyjádřili tak „rodinám obětí, muslimským komunitám a všem lidem, kteří navštěvují centrum“ svou blízkost. 

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas
Foto: Wikimedia

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář