Kanadští presbyteriáni prosí o odpuštění členy LGBT komunity

Vedoucí představitel presbyteriánské církve v Kanadě uveřejnil dopis lítosti pro LGBT komunitu ohledně špatného zacházení. Prezident Peter Bush v dopise uvedl, že „nikomu by nemělo být ublíženo, kvůli jeho sexuální identitě.“

„Žijeme v kultuře a světě, kde jsou LGBT lidé šikanovaní, pronásledovaní a někdy i zabiti,“ řekl. „Za naše selhání při ochraně těch, kteří byli napadeni a brutalizováni, nám je líto a činíme pokání a omlouváme se.“

Bush také řekl, že církev „způsobuje zranění, strach a nedůvěru mezi LGBT členy, které jsou součástí církve“, jak minulou nečinností, tak i činem. „Tento dopis pokání není ani začátek ani konec, je to jen část delšího rozhovoru,“ uzavřel Bush.

Laura-Lynn Tyler Thompsonová se vyjádřila k dopisu o homofobii mezi členy presbyteriánské církve. „Don MacMillan jako dlouhodobý člen staršovstva odmítl toto tvrzení jako zcela nepodložené,“ napsala ve svém názoru, který zveřejnil Life Site News. Thompsonová také namítala, že se církv údajně pokoušela umlčet LGBT jednotlivce, zatímco ignorovaly úsilí homosexuálních aktivistů o umlčení křesťanů.

Reklama

„Vedoucí představitelé církve se omlouvají za to, že se umlčují LGBT lidi a zjevně ignorují skutečnost, že každý den LGBT aktivisté jsou zaneprázdněni utišením někoho, kdo nesouhlasí s jejich názorem, včetně křesťanů, „poznamenala Thompsonová.

PCC oficiálně definuje manželství mezi jedním mužem a jednou ženou a obecně neumožňuje vysvěcování osob stejného pohlaví.

Během posledních několika let probíhala PCC proces ohledně problémů se sexualitou. Na valném shromáždění v roce 2017 vytvořila církev výbor, který by šetřil obavy a stížnosti členů LGBT komunity.

 

Zdroj: Christian Post    Foto: The Presbyterian Church in Canada Peter Bush a Rev. Myung Soo Son

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář