Kandidát SPD Nerušil končí práci na arcibiskupství, uvedl Seznam Zprávy

Praha – Pražské arcibiskupství se dohodlo na ukončení pracovního poměru s Josefem Nerušilem, který kandiduje ve sněmovních volbách za SPD. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Prinz ČTK řekl, že součástí dohody arcibiskupství s Nerušilem je to, že se o ní nebudou zveřejňovat detaily. „Pracovní smlouva pana Nerušila byla upravena tak, aby se mohl věnovat volební kampani,“ řekl.

Nerušil pracoval v komunikačním odboru arcibiskupství od roku 2014. Na starosti měl sociální sítě, včetně facebookového profilu kardinála Dominika Duky. Nerušilova kandidatura za SPD vyvolala kritiku v prostředí katolické církve. Nerušil je jedničkou pražské kandidátky SPD.

Dvě desítky osobností z katolické církve například koncem července v otevřeném dopise kardinálu Dukovi vyjádřily znepokojení nad spojováním církve s extremistickými politickými stranami. Dopis byl zejména reakcí na kandidaturu Nerušila ve volbách do Sněmovny za SPD a Hany Lipovské za Volný blok.

Autoři a signatáři dopisu uvedli, že politické subjekty, za něž Nerušil a Lipovská kandidují, zastávají krajní či extremistické názory a jejich postoje odporují základním principům křesťanství a evangelia.

Ke kritice se v létě připojil i předseda České biskupské konference a olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Uvedl, že politické postoje kandidátů do Sněmovny za strany s extrémními názory, kteří jsou spojováni s katolickou církví, nejsou postojem církve. Duka se s prohlášením předsedy ČBK ztotožnil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 31. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – Arcikupství pražské

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Strany, které bývají označovány jako extremistické, jsou ve skutečnosti normální. Extrémní pravice = pravice. Naopak ti co si říkají pravice, jdou hodně do leva. A ti, co si říkají, že jsou normální a hájí dobro, jsou extremní levice.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář