Křesťan dnes

Kanye West zaplatí Floydově dceři studium a rodinám dá dva miliony dolarů

Mluvčí Kanye Westa uvedl, že zpěvák věnuje dva miliony dolarů rodinám George Floyda, Breonny Taylorové a Ahmauda Arberyho. Rovněž se rozhodl finančně podpořit podniky ve vlastnictví Afroameričanů ve svém rodném Chicagu.

Připravil také plán na pokrytí vysokoškolského vzdělání šestileté Flodyovy dcery Floyny Giany, informuje portál Relevant. Toto oznámení přichází po dnech protestů, které zasáhly velkou část Spojených států a přenesly se také na další kontinenty. Protestující v nich žádají spravedlnost poté, co Floyd zemřel po zákroku bývalého policisty Dereka Chauvina.

V důsledku těchto událostí FBI znovu otevřela případy, kdy policisté zastřelili občany černé pleti. Jedná se o případy Breonny Taylorové nebo Ahmauda Arberyho, za kterými mohl být skrytý rasový motiv.

Vícero křesťanských osobností teď apeluje na řešení problému rasismu v americké společnosti včetně papeže Františka nebo anglikánského arcibiskupa Johna Welbyho. Dvě největší americké denominace – baptisté a katolíci – vyjádřily smutek nad smrtí George Floyda a rozhořčení nad chováním policistů při jeho zatýkání, což vedlo k jeho smrti udušením.

Víra v Boha a změna života

Životní cesta Kanye Westa by se dala označit jako jedna velká divoká jízda. Svým nesporným talentem se řadí k nejvýznamnějším popovým hvězdám posledních dvaceti let. V uplynulém roce však nastal nejpřekvapivější obrat v jeho kariéře. Říká o sobě, že se stal znovuzrozeným křesťanem.

Americký rapper v listopadu mluvil v největším sboru v USA, který vede Joel Osteen. West a Osteen na pódiu hovořili o jeho radikální transformaci, rodině a každodenních výzvách.

„Vím, že mě Bůh už dlouho volal, ale ďábel mě dlouho rozptyloval. Když jsem byl na úplném dně, Bůh tam byl se mnou. Inspiroval mě a poslal mi vize,“ řekl West v americkém sboru Lakewood.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 9. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – Kanye West

 

 

 

Exit mobile version