Kapela Switchfoot se po 7 letech vrací na pódium festivalu Lumen

 

Organizátoři trnavského festivalu Lumen ohlásili hlavního zahraničního hosta. Po 7 letech se na trnavské pódium vrací kalifornská skupina Switchfoot. Jako další vystupující se představí chorvatská formace October Light a skupina estonského zpěváka Daniela Leviho, informují o tom internetové stránky www.fln.sk.

Skupina Switchfoot pochází ze San Diega v Kalifornii. Původní sestavu, pod názvem Chin Up, založili bratři Jon Foreman (zpěv, kytara) a Tim Foreman (baskytara) spolu s Chadem Butlerem (bicí) v roce 1996. Po podepsání kontraktu s hudebním vydavatelstvím Re:think Records se přejmenovávají na Switchfoot (výraz v surfařské terminologii znamená změnu směru jízdy opačným směrem).

Kalifornská skupina Switchfoot
Kalifornská skupina Switchfoot

V roce 2001 se přidal Jerome Fontimillas (vokály, klávesy, kytara) a o čtyři roky později sestavu do dnešní podoby doplnil Andrew Shirley (kytara).

Switchfoot vydali celkem 10 studiových alb a jsou několikanásobní držitelé cen ASCAP (American Society of Composers, Authors and Publishers) a  Dove Awards. Kaplea dále obdržela nominaci na hudební ceny Grammy. Zatím poslední album vydali Switchfoot v loňském roce a nese názevem Where the Light Shines Through.

Festival Lumen je slovenský open air festival moderní křesťanské hudby. Akce je určená hlavně mladým lidem. Účinkují zde umělci z různých současných hudebních stylů. Letošní výroční 25. ročník se uskuteční pod záštitou prezidenta Slovenské republiky.

Mezi zahraniční hosty, kteří v minulosti na festivalu vysoupili patří například formace Delirous?, Leeland, Newsboys, Starfield, Third Day a další. Z domácích kapel vystoupili Lámačské Chvály, Simona Martausová, Timothy, Tretí deň a jiní.

Hudební vystoupení doplňují přednášky a workshopy. Letošní ročník festivalu proběhne od pátku 2.6. do soboty 3.6.2017 v Trnavě. Podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách festivalu a na profilu na sociální síti Facebook.

 

Autor: Lukáš Pokorný
Foto: switchfoot.com

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář