Kapela U2 podpořila legalizaci potratů v Irsku, zklamala tím některé své fanoušky

Dublin – Populární skupina U2 podpořila legalizaci potratů v Irsku, což přineslo zděšení mnoha křesťanských fanoušků, kteří tvrdí, že už nebudou skupinu poslouchat.

U2 tweetla fotku podporující kampaň „Zrušení osmé“ vyzývající irské občany, aby 25. května hlasovali pro „Ano“ a zrušili tak osmou změnu ústavy Irska. Pokud bude zrušena, ženy dostanou možnost potratu až do 12. týdne. Podle ministra zdravotnictví Simona Harrise by navíc za „výjimečných okolností“ nebo kvůli obavám o duševní zdraví matky mohly být potraty prováděny až do 23. týdne těhotenství.

Potraty jsou v Irsku povoleny jen v kritických případech, když se tři lékaři shodnou, že život matky je ohrožen sebevraždou. V současné době mohou ženy za účelem potratu cestovat mimo zemi. Potrat ale není povolený v případech znásilnění, incestu či abnormalit plodu.

Někteří fanoušci U2 tweet slaví, mnoho dalších ale vyjádřilo své rozčarování. „Z Bona jsem tak zklamaný, pořád budu poslouchat jeho hudbu, ale je mi smutno, že i když podporuje zranitelné, otáčí se teď zády k těm vzácným duším, které nemají žádný hlas,“ uvedl pastor Daniel Darling, viceprezident pro komunikaci v komisi pro etiku a náboženskou svobodu. „Zvažme, co se děje v Irsku: celá země hlasuje o právu ochotně poslat své nejzranitelnější do předčasného hrobu,“ dodal.

Zatímco bezpočet dalších lidí sdílí své zklamání – zejména proto, že Bono je vnímán jako člověk, který se otevřeně hlásí ke křesťanství – noviny Irish Sun uvádějí, že turné kapely koliduje s hlasováním, proto se ho její členové nebudou moct zúčastnit. Jejich souhlas se zrušením pozměňovacího návrhu však zasáhl na sociálních sítích miliony fanoušků.

 

 

Překlad: Michal Nosál Zdroj: Christian Today  Foto: Pixabay,com

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář