Kardinál Bo tvrdí, že konflikt Západu s islámem trestá křesťany v Asii a Africe

MUMBAI, Indie – Nevinní křesťané jsou obětí v důsledku napětí geostrategických konfliktů mezi islámskými zeměmi a Západem, uvádí prezident asijské katolické biskupské organizace.

„Západní společnosti jsou schopny se chránit, ale asijské a africké země, zejména křesťané, budou čelit rostoucímu násilí,“ cituje kardinála Charlese Bo z Myanmaru portál Crux.

Bo je prezidentem Federace konferencí asijských biskupů (FABC) a své vystoupení měl na zasedání organizace v Bangkoku v Thajsku 16. května.

„V posledních letech náboženské nepokoje v Indii, smrt nevinných muslimů při modlitbě rukou bílého nacionalisty na Novém Zélandu i muslimské sebevražedné atentáty zabíjející křesťany na Srí Lance udělaly organizovanému náboženství hanbu,“ řekl kardinál.

Řekl, že „tichá většina“ náboženských věřících musí „energicky odsoudit okrajové skupiny“. „Bůh nám říká, že takovou činnost nesmějí věřící zakrýt. Musí to být rázně a veřejně odsouzeno, protože pak to podkopává samotnou schopnost náboženství ovlivňovat lidi, aby žili podle Božích směrnic,“ řekl Bo.

Kardinál byl zvolen prezidentem FABC na tříleté funkční období v listopadu a nahradil indického kardinála Oswalda Graciase z Mumbai, který vedl organizaci od roku 2010, připomíná portál Crux.

Kardinál dále obvinil „západní manipulaci islamofobie“ z toho, že přinutil i umírněné národy, aby se díval na všechny muslimy s podezřením.

„Takzvaný islámský terorismus nezačal s některými muslimy. Vývoz této ideologie podporující džihád byl rovněž podporován Spojenými státy a jejich spojenci, aby například zastavili hrozbu sovětského komunismu,“ dodal kardinál.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube – kardinál Charles Bo

Tags: ,

1 Komentář

  1. No ano. O tom se málo mluví, že islámský terorismus nevznikl jen tak zčistajasna. Že Spojené státy v osmdesátých letech školily afghánské mudžahedíny v boji proti sovětskému systému. Jak se lidově říká, chtěli vyhánět čerta ďáblem.
    Předtím nás ani nenapadlo, že by islám mohl někoho na Západě vážně ohrozit.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář