Kardinál Burke už není na plicní ventilaci, rodina žádá o další modlitby

Vysoce postavený kardinál, který byl hospitalizován s covidem, už není napojen na plicní ventilaci a byl přemístěn z intenzivní péče v nemocnici ve Wisconsinu.

Kardinál Raymond Burke se měl v sobotu (21. srpna) vrátit na běžný nemocniční pokoj, uvedla v prohlášení místní katolická nemocnice, kterou založil.

SOUVISEJÍCÍBrojil proti očkování. Kardinál Burke má covid a skončil na plnící ventilaci

Třiasedmdesátiletý Burke, jeden z nejvýraznějších konzervativců katolické církve a kritik vakcinace, byl od 10. srpna na umělé plicní ventilaci

„Jeho sestra s ním dnes ráno mluvila po telefonu a Jeho Eminence vyjádřila hlubokou vděčnost za všechny modlitby,“ uvádí se podle AP v prohlášení ředitele nemocnice Paula Checka.

„Jeho rodina žádá, abychom pokračovali v modlitbách za jeho úplné a rychlé uzdravení, a jsou vděční Bohu za výjimečnou péči, kterou kardinál obdržel od oddaných lékařů a sester, kteří mu i nadále pomáhají,“ stojí v textu zprávy.

Dřívější prohlášení uvádělo, že Burke přijal svátosti od kněží a do jeho pokoje bylo umístěno několik relikvií.

Burke má doktorát z kanonického práva. Působil jako biskup v diecézi La Crosse, než se stal arcibiskupem v St. Louis. V roce 2008 opustil St. Louis a přestěhoval se do Vatikánu, aby tam dohlížel na nejvyšší soud, čímž se stal prvním Američanem, který tuto pozici zastával.

Během své kariéry duchovního si vybudoval pověst konzervativce. V roce 2004 upoutal pozornost, když řekl, že neudělí svaté přijímání demokratickému prezidentskému kandidátovi Johnu Kerrymu, protože Kerry podporuje právo na potraty. V roce 2009 potrestal University of Notre Dame kvůli plánům udělit tehdejšímu prezidentovi Baracku Obamovi čestný titul, protože Obama také podporuje právo na potraty.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Papež František ukončil v roce 2014 další Burkovo působení u vatikánského soudu. V roce 2016 se připojil ke třem dalším konzervativním kardinálům a formálně požádal papeže, aby vysvětlil, proč se rozhodl umožnit katolíkům, kteří po rozvodu vstoupili do druhého manželství, účast na svatém přijímání.

Během pandemie Burke varoval, že vlády využívají strach z nemoci k manipulaci lidmi. V květnu 2020 se vyslovil proti povinnému očkování a řekl, že někteří ve společnosti chtějí implantovat mikročipy do lidí. Řekl, že tou nejlepší zbraní pro boj s virem je Ježíš Kristus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Burke

Tags: ,,,,,

2 Komentáře

  1. „.. do jeho pokoje bylo umístěno několik relikvií.“
    Wtf. .. tak on prosí o pomoc Boha .. anebo ty shnilé kosti?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář