Kardinál Burke varoval před muslimskou migrací, jako příklad uvádí Evropu

ŘÍM – Omezit muslimskou migraci do tradičně křesťanských národů, by se mělo dělat opatrně a rozvážně ze strany politiků, řekl americký kardinál Raymond Burke.

National Catholic Reporter, informuje, že během pro-life a pro-rodinné konference v Římě dne 17. května, den před italským pochodem pro život, Burke nastínil svůj názor na imigraci.

„Nepodporovat masovou muslimskou migraci je podle mého úsudku zodpovědné,“ řekl podle NCR Burke. Islám „věří, že je předurčen vládnout světu,“ uvedl. „Nemusíte být raketovým vědcem, abyste viděli, co se stalo v Evropě,“ řekl kardinál s odvoláním na velké množství muslimské přistěhovalecké populace ve Francii, Německu a Itálii.

Burkeho vyjádření jsou součástí debaty mezi katolíky o aplikaci evangelijních předpisů na velký počet migrantů přicházejících do západních zemí z Afriky a Středního východu.

Počátkem května kardinál Konrad Krajewski, papežský poradce, řekl pro média, že Vatikán odmítne papežské požehnání pro Mattea Salviniho, který je známý svými restriktivní politiky v oblasti přistěhovalectví.

Burke dále uvedl, že zatímco církev musí být velkorysá k „jednotlivcům, kteří nejsou schopni najít způsob života ve své zemi“, není tomu tak v případě mnoha muslimských migrantů.

„Muslimové řekli, že jsou dnes schopni dosáhnout toho, čeho nedokázali v minulosti dosáhnout se zbraní, protože křesťané již nejsou připraveni bránit svou víru. Už nejsou připraveni hájit morální zákony,“ dodal kardinál.

Portál NCRN připomíná, že na druhé straně je papež František znám pro svůj velkorysý postoj vůči migrantům, který patří k jeho hlavní agendě na čele katolické církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: YouTube – kardinál Raymonf Burke

Tags: ,,

3 Komentáře

 1. Je přinejmenším podivné, proč zatím nikdo z nadšených podporovatelů migrace, nevyužil tohoto „prostoru“ k vyvrácení uvedených negativních dopadů a nesnažil se uvedené skutečnosti když ne zcela vyvrátit, tak alespoň zpochybnit? Proč zůstávají v anonymitě a neobhajují svůj, zcela právoplatný názor a postoj?

  Odpověď
 2. Myslím, že i u nás by se našlo dost lidí, kteří by byli schopni přijmout islám, kdyby na to přišlo. Je totiž na rozdíl od křesťanství velmi jednoduchý a lidé jsou duchovně vyprahlí. Jenže křesťanství jim už nic neříká.

  Odpověď
  • Paní Hájková, Vaše názory jsou většinou takovým – nepostradatelným obohacením a nezávislým posouzením z jiné perspektivy, pohledem a myšlením ženy. Jste opravdovým přínosem 🙂

   Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář