Kardinál Dolan chválí zastavení podpory propagátorům interrupcí

USA.  Peníze daňových poplatníků nepatří do rukou těch, kdo namísto podpory zdravotní péče pro každého člověka propagují a vnucují potratovou ideologii, píše v oficiálním prohlášení amerických bisupů kardinál Timothy Dolan.

Američtí biskupové chválí postup Trumpovy administravy v realizaci opatření známého jako Mexico City Policy. Nařízení zavedené poprvé v roce 1984 Ronaldem Reaganem (pravidelně rušené demokratickými prezidenty) zakazuje financování neziskových organizací, které propagují potraty v cizích zemích. Nyní byla představena půlroční zpráva o úspěšném plnění této normy, která byla rozšířena a přejmenováná na Ochranu života v rámci globální zdravotní pomoci.

Reklama

 

Kardinál Timothy Dolan, který stojí v čele Pro-life výboru v rámci Konference biskupů Spojených států, ve svém včerejším prohlášení chválí současnou administrativu za “navrácení pravých cílů zahraniční pomoci”, kterými je podpora péče o zdraví a lidská práva.

“Potrat podkopává základní lidská práva zcela jistě v případě dítěte, ale může též emočně a fyzicky zraňovat matku,” píše newyorský arcibiskup v oficiálním prohlášení. Právě předložená zpráva Trumpovy administrativy dokládá, že tato politika neoslabuje poskytování vhodných zdravotních služeb, konstatuje kardinál Timothy Dolan.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas Foto: Wikimedia Commons, Hillary Clinton mluví na konferenci organizovanou potratovou organizaci Planned Parenthood

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář