Kardinál Dolan vyzval Bidena k důslednosti v boji proti násilí

New York – Kardinál Timothy Dolan poděkoval nastupujícímu prezidentovi Joe Bidenovi za rozhodný postoj k útoku na Kapitol a vybídl ho k důslednosti v boji proti násilí.

“Joe Biden mluví s obdivuhodnou citlivostí o ochraně práv nejvíce ohrožených lidí a zároveň se vyslovuje za trest smrti pro nejslabší. Doufáme, že svatyně, jakým je mateřské lůno, bude od něho bráněna před útoky se stejnou rozhodností jako náš Kongres” – řekl newyorský arcibiskup.

V odpovědi jednomu z amerických politiků, kteří katolíkům vyčítal obsesivnost v otázce potratů, kardinál Timothy Dolan uvedl: “Je pravda, že my jako katolíci máme obsesi ohledně důstojnosti lidské osoby a svatosti lidského života.” Nevyplývá to však pouze z křesťanských norem, ale z úcty k lidským právům. “Právo na život patří do souboru pravidel, které jsou základem Spojených států,” poznamenal.

Kardinál Dolan také připomněl, že propotratoví aktivisté už před 50 lety ujišťovali, že umělé potraty budou sporadickou záležitostí. “Z jejich ujišťování nic nezůstalo. Průzkumy však ukazují, že většina Američanů si nepřeje potraty na přání a nesouhlasí s tím, aby byly financovány z jejich daní,” řekl kardinál Dolan.

Zdůraznil dále, že život nenarozených má být chráněn podobně jako životy vězňů, přistěhovalců, starých lidí, chudých, nemocných a všech lidí. “Jak můžeme  uspět v boji proti násilí, exkluzi, sebevraždám, rasismu, nespravedlnosti a netečnosti k potřebným, pokud budeme podporovat zabíjení nenarozených dětí v lůně jejich matek?” – ptá se americký kardinál.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 16. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Dolan

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář