Kardinál Duka kritizuje nenávistný nápis na brněnské mešitě s vyhrůžkou smrtí

Praha – Kardinál Dominik Duka se ohradil proti vyhrůžkám, které se objevily na brněnské mešitě hrozící zabitím šiřitelům islámu. Policie pátrá po autorovi nenávistného nápisu.

Zajímavostí je, že tento pátek prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová mluvila o šíření nenávistných názorů ve společnosti. Apelovala na představitele církví, aby se společně postavili proti tomuto fenoménu.

„Namísto nenávisti nás víra vede k tomu, že mimo jiné se musíme spojit v respektu vůči člověku jako takovému, který byl podle Bible stvořen k obrazu Božímu, což mu dává důstojnost,“ řekla Čaputová.

Kardinál Duka v neděli v reakci na incident z Brna uvedl, že „nikomu není dovoleno vyhrožovat zabitím.“ „Nikomu není dovoleno vyhrožovat zabitím, ať už patří, nebo nepatří k nějakému náboženství. Hranicí náboženské svobody je pak veřejný pořádek, který má na starosti stát,“ napsal na sociální síti Dominik Duka.

Neznámý autor na mešitu nasprejoval nápis „Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme“. Policie čin od pátečního odpoledne vyšetřuje, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek. Mešita ve Vídeňské ulici, jediná v Brně, se stala terčem anonymního útoku v minulosti již několikrát.

„Případ jsme zadokumentovali a zjišťujeme informace, které by nás mohly dovést k pachateli,“ řekl Malášek. Policisté podle něj věc vyšetřují jako poškození cizí věci. Předseda Ústředí muslimských obcí v České republice Muníb Hasan Alravi (Muneeb Hassan Alrawi) ČTK řekl, že útok na mešitu přichází po delší době klidu. „Policii jsme to oznámili, jakmile jsme to zjistili. Bereme to vážně jako přímou výhrůžku, není to anonymní výkřik na internetu. Je potřeba to vnímat i ve světle útoků na mešity ve světě a celkově, řekl bych, tíživé nálady a atmosféry v Česku,“ řekl Alravi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red- ČTK  Datum: 6. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – kardinál Duka

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář