Kardinál Koch: Pokud katolíci nedokáží vést dialog mezi sebou navzájem, pak nejsou věrohodní ani na poli ekumenismu

Vatikán – Na poli ekumenismu by se dalo postupovat rychlejším tempem. Bolí mne, že veřejné mínění vždycky připisuje všechny obtíže katolické církvi. Příliš snadno se zapomíná, že překážky existují na obou stranách – říká pro Vatikánský rozhlas kardinál Kurt Koch v ohlédnutí za svým již desetiletým působením v čele Papežské rady pro jednotu křesťanů.

Připomněl také, že stále nebylo zcela naplněno pozvání Jana Pavla II., s nímž se obrátil na všechny křesťanské církve, k angažovanosti v otevřeném dialogu na téma výkonu primátu římského biskupa, aby nebyl překážkou jednoty, nýbrž službou,“ vysvětlil kardinál Koch v rozhovoru pro švýcarskou agenturu Kath.

Kromě toho také zdůraznil, že v ekumenismu je stejně důležité nadšení pro jednotu i trpělivost. Nejde tu totiž o pouze organizační sjednocení, nýbrž o jednotu ve víře. Naším cílem tedy není rychlé řešení, nýbrž takové, které se osvědčí v praxi. Kardinál Koch poznamenává, že svědectví jednoty musíme vydávat také ve vztazích uvnitř církve. Pokud katolíci nedokáží vést dialog mezi sebou navzájem, se svým biskupem, pak nejsou věrohodní ani na poli ekumenismu.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 25. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Koch

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Zatímco aktivisté BLM vyzývají k odstranění „bílého“ Ježíše. Zatímco islamisté likvidují kostely….jsou tady lidé kteří k tomu mlčí ale snaží se o ekumenismus…úsměvné.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář