Kardinál Tagle vyzval k solidaritě s trpícími

Vatikán – K solidaritě s lidmi trpícími kvůli pandemii vybídl v rozhovoru pro Vatikánský rozhlas kardinál Tagle. Narození Ježíše, který je Bůh s námi, je poselstvím naděje a ujištěním, že nikdy nebudeme sami také za této složité situace, zdůrazňuje prefekt Kongregace pro evangelizaci národů, který je zároveň předsedou sdružení katolických charit Caritas Internationalis. 

 Filipínský kardinál, který rovněž prošel přes zkušenost nákazy novým koronavirem, odpověděl také na otázku, co říci těm, kdo pandemii prožívají ve strachu a nejistotě.

“Především bych jim chtěl povědět, že ve mně mají bratra, někoho, kdo zblízka poznal vnitřní zmatek, úzkost a strach. Chtěl bych jim povědět – a všem těm, kdo mě uslyší – že taková věc nás může zaskočit: nečekáš ji!“

„Jak o tom mluví evangelium: “Nevíte, kdy přijde, kdy Pán přijde, proto buďte připraveni.” Doufám tedy, že mi všichni můžeme prožívat každý okamžik, každý den života v pokoji s Bohem a v pokoji s bližním. Neodkládejme dobré skutky, které bychom mohli učinit dnes, malá gesta, jednoduchý projev dobroty, malý projev spravedlnosti, pouhý telefonát, úsměv, vzpomínku – mohlo by se totiž stát, že k nim nebude jiná příležitost.”

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 17. prosince 2020 Foto: Wikipedie – kardinál Tagle

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář