Kardinál vyzval k „zásadní revizi“ učení katolické církve o homosexualitě

Prominentní liberální kardinál, který vede orgán zastupující evropské biskupy, vyzval k „zásadní revizi“ učení katolické církve o homosexualitě a řekl, že je špatné vyhazovat zaměstnance církve za to, že jsou z LGBT komunity.

Vyjádření lucemburského kardinála Jeana-Clauda Hollericha pro německou katolickou tiskovou agenturu KNA patří k nejpřímějším výzvám představitele největší denominace ke změně v učení o jednom z nejkontroverznějších témat dnešní církve.

SOUVISEJÍCÍVlivný německý kardinál se vyslovil pro zrušení povinného celibátu

Britský portál Premier informuje, že Hollerich je prezidentem celoevropského seskupení katolických biskupských konferencí, známého jako COMECE.

V rozhovoru pro KNA byl Hollerich požádán, aby zhodnotil kampaň, ve které asi 125 zaměstnanců katolické církve v Německu, včetně některých kněží, vystoupilo jako LGBT osoby, a ohledně učení církve o homosexualitě.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Domnívám se, že sociologicko-vědecký základ tohoto učení již není pravdivý,“ řekl v rozhovoru, který byl zveřejněn v úterý v Německu.

V jiné části Hollerich řekl: „Myslím, že je čas provést zásadní revizi doktríny“.

Římskokatolická církev učí, že náklonnost ke stejnému pohlaví není hřích, ale praktikovaná homosexualita ano.

Hollerich, který neupřesnil, jaké aspekty učení považuje za nutné revidovat, řekl: „Také se domnívám, že je správné přemýšlet s předstihem, pokud jde o věci doktríny. Způsob, jakým se papež vyjadřoval v minulosti, můžou vést ke změně doktríny,“ cituje kardinála britský zpravodajský portál. 

Homosexualita je jedním z nejkontroverznějších problémů v církvi s 1,3 miliardami členů a konzervativci obviňují papeže Františka, že dává smíšené signály, která mohou mást věřící. František řekl, že i když církev nemůže akceptovat sňatky osob stejného pohlaví, může podporovat zákony o civilních svazcích. 

Hollerich ve svém rozhovoru pro KNA také řekl, že LGBT zaměstnanci církve by neměli přijít o práci, což se stalo v některých zemích, zejména ve Spojených státech.

„Vědí, že mají svůj domov v církvi. U nás (lucemburské arcidiecéze) není nikdo propuštěn, protože je homosexuál,“ dodal pro KNA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – Jeana-Claude Hollerich

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář