Požár katedrály Notre-Dame se podařilo dostat pod kontrolu

Paříž – Požár pařížské katedrály Notre-Dame se podařilo dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Informují o tom agentury Reuters a AFP s odvoláním na informace hasičů. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu.

 

 

 

Podle serveru bfmtv.com, který cituje zdroj z hasičských složek, zachvátily plameny okolo 18:50 vrchní část chrámu a požár může souviset s renovačními pracemi na budově. Plameny se rychle šíří, píše deník Libération na svém webu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron zrušil dnes kvůli požáru katedrály svůj plánovaný televizní projev, v němž měl ve 20:00 představit změny, jimiž chce jeho vláda reagovat na protesty hnutí takzvaných žlutých vest.

Elysejský palác označil požár, který večer zachvátil zadní část gotické katedrály v centru francouzské metropole, za „hrozivý“.

Televizní stanice France 2 uvedla, že policie požár vyšetřuje jako nehodu. Starostka Paříže Anne Hidalgová jej na twitteru označila za „strašlivou událost“.

Katedrála je považována za jeden z nejkrásnějších příkladů francouzské gotické architektury, leží na ostrově Île de la Cité na řece Seině. Patří k nejnavštěvovanějším památkám francouzské metropole.

 

Autor: ČTK  Foto: Twitter.com

Tags: ,

2 Komentáře

  1. Evropské národy by se měly probudit a zbavit se Macrona a Merkelové, kteří vedou Evropu do zkázy skrze řízenou migraci a pokračující islamizaci. Proč volit ty, kteří vedou Evropu do zkázy?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář