Kateřina Hodecová o rozšíření vysílání Rádia 7: Letos do sebe všechny věci zapadly nadpřirozeným způsobem

Šéfredaktorka Rádia 7 Kateřina Hodecová byla tak laskavá, že si našla čas a odpověděla na několik otázek o rozšíření vysílání Rádia 7 na celý 24 hodin denně. Uprostřed vrcholících příprav se podělila o své dojmy z této významné změny.

Koho tato inovace napadla?

To nevím, kdo to poprvé vyslovil. O celodenním vysílání se bavíme řadu let, vždy v souvislosti s technickými, personálními, finančními okolnostmi. Je to logický směr vývoje celé práce TWR a projektu Rádia 7. Letos do sebe konečně všechny věci zapadly, a to opravdu nadpřirozeným způsobem. Musela bych dlouho vypisovat, jak se „najednou“ našli noví tvůrci pořadů, jak přicházely nápady v přípravě celodenního programového schématu, jakou jsme v tom měli v redakci jednotu, jak nás kontaktují noví moderátoři… Vždycky se v jedné oblasti dařilo a v té další byla trochu nouze, teď se vše sešlo v jeden čas a najednou. Přípravy jely úžasným způsobem, rychle a konstruktivně při veškeré běžné práci na zajištění dosavadního vysílání. Mám z toho opravdu radost, být v tom a při tom znamená sledovat sérii Božího požehnání.

Jak se rozšíření vysílání promítne do Tvé práce?

No přibude jí. To byla trochu nadsázka. Změní se, protože přibývají noví tvůrci a to znamená trochu přehodnotit a přenastavit vlastní vytížení. Ale jak už bylo řečeno výše, rozšiřuje se tým autorů a protagonistů, takže pro mě je to větší logistika.

Co budeš muset přestat dělat, abys to zvládla?

Budu muset přestat pracovat rychle. To myslím vážně. Vždycky, když je víc lidí, znamená to přestat spěchat a víc přemýšlet a víc se modlit. Víc promyšleně plánovat. Snažím se (já osobně, ale i Misijní vedení, což jsou čtyři lidé, kteří celou práci v brněnské redakci vedou) hledat v lidech jejich obdarování a potenciál a ten jim pomoci uplatňovat a kultivovat. A to ve spěchu nejde.

Přibudou nové pořady? Jaké?

Všechny je vyjmenovávat nebudu, raději odkážu na náš FB facebook.com/radio7cz nebo na stránky www.radio7.cz, kde jsou všechny popsané, s fotkami protagonistů, novými znělkami a dalšími podrobnostmi. Ale aspoň stručně – z hudebních pořadů se do programu vrací čas věnovaný klasické hudbě Concertino a nově také Jazzový klub. Přibude pohádková hodina. Máme několik nových půlhodinových relací – Průsečíky (IT technologie, umělá inteligence), Štafeta (výchova a rodinné vztahy), Dušebol (pořad věnovaný lidem s psychickými potížemi), Dary z rukou Mistra (relace zaměřená na duchovní dary a jejich používání), Life+ (výuka angličtiny se základy křesťanství), NoFilter (biblické pojmy a církev očima mladých) atd. Zvláštní kategorií je pak relace Zákoutí, ve které dáváme prostor lidem, kteří by se sami za křesťany neoznačili. Jsou zkrátka na cestě a my s nimi chceme mluvit o Bohu a naslouchat jim.

Na co se nejvíc těšíš?

Na všechno, co přijde. Věřím, že jsem v pravém čas na pravém místě, že nic z té práce není jen lidská ambice. A zároveň vidím, jak v redakčním týmu pracuje Bůh na nás a to právě v tomto čase a za okolností, které jsou pro nás všechny nové. Tyhle výzvy mám ráda.

Čeho se nejvíc obáváš?

To ale nesouvisí tak úplně s rozjezdem celodenního vysílání. Často se modlím, aby nás Bůh chránil před prázdnými slovy. Aby nám nedovolil oddělit osobní praktický život víry od služby v rádiu a aby nás chránil jako tým. Není to jednoduché, tvůrčí lidé na sebe často narážejí a tak fungování týmu rádia, ať mluvíme o plnočasových nebo externích pracovnících, je pro mě stále rovno zázraku.

Bude nový rozsah vysílání výrazně finančně náročnější?

Samozřejmě. Technické zabezpečení i všechny autorské poplatky a věcí souvisejících skokem narostou. Věříme, že si Bůh povolá štědré a radostné dárce. Od začátku se chápeme jako prodloužená ruka církve. Až nás církev nebude potřebovat, tahle služba skončí, do té doby budeme pracovat nejlíp, jak umíme.

Těšíme se a držíme palce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: Hana pinknerová  Datum: 10. září 2019  Foto: Kateřina Hodecová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář