Katolická charismatická konference dnes začíná na brněnském výstavišti

Brno – Zůstaňte v mé lásce – Ježíšova slova zaznamenaná evangelistou Janem určují zaměření letošního ročníku Katolické charismatické konference.

Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších tuzemských duchovních akcí. Organizátoři očekávají tisíce účastníků, minulý rok tuto událost navštívilo až 8 tisíc lidí. Až do neděle, kdy konference končí, je připraven nabitý program.

“Budeme se věnovat především podobenství  o vinné révě a jejich ratolestech. Na  konferenci tak zazní všechna témata XV. kapitoly. Budeme například mluvit o tom, kdo to ten vinný kmen je a jak se ho držet. Věnovat se budeme také pročišťování révy nebo tomu, co to znamená nesení ovoce,” přiblížila Radiu Proglas hlavní motiv konference teoložka Kateřina Lachmanová, která má na starosti konferenční program.

Jedním z hlavních hostů bude také Miriam Swaffield ze Skotska, která se věnuje evangelizaci mladých.

Tato mladá kazatelka Brno už jednou navštívila, před třemi lety zde byla na konferenci pro mladé lidi. Na svém facebookovém profilu o cestě na Charismatickou konferenci napsala: „Je to neuvěřitelné, Česko je prý jednou z nejvíce ateistických zemí světa, a na tuto konferenci se chystá tisíce lidí!“.

Miriam Swaffield promluví jak na pátečním workshopu nazvaném „Vyhrazeno pro mladé“, tak během sobotního dopoledne. Její přednáška nese název „Staňte se mými učedníky“.

 

Autor: Jana Kuklová Zdroj: Radio Proglas  Datum: 10. července 2019  Foto: cho.cz

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář