Katolický biskup ze Švýcarska vysvětloval, proč udělil svaté příjímání také protestantům

Katolický biskup ze Švýcarska vysvětluje, proč na mši nabídl svaté přijímání dvěma zástupců protestantské církve a protestantskému politikovi.

V reakci na žádost Catholic News Agency o komentář, kancelář biskupa Josepha Bonnemaina se odvolala na kánon církevního kodexu. „Implementace těchto norem ve vztahu k jednotlivým konkrétním osobám během veřejné oslavy zohledňuje okolnosti a osobní přístup jednotlivce,“ uvádí se v prohlášení s tím, že vzhledem k ochraně soukromí nemůže kancelář poskytnout mediím bližší informace.

Související – Studie: Polovina amerických katolíků tvrdí, že eucharistie je jenom symbolická

O události jako první informoval švýcarský portál kath.ch, který uvedl, že „za přítomnosti vatikánského kardinála Kurta Kocha udělil Joseph Bonnemain svaté přijímání třem vysoce postaveným osobnostem z reformované protestantské církve.“ CNA připomíná, že Bonnemain, který je člen Opus Dei, se v kanonickém právu dobře vyzná. Předtím působil jako soudní vikář barcelonské diecézní kapituly.

Po mezinárodní kritice vůči postupu biskupa hájila kath.ch Bonnemaina s argumentem, že to udělal i jeho předchůdce, a odvolala se na známý případ kardinála Josepha Ratzingera, který udělil přijímání bratru Rogeru Schutzovi z komunity Taizé na pohřbu papeže Jana Pavla II.

Jak uvedla německá pobočka CNA, diecéze Chur, do které spadá také město Curych, má za sebou historii tvrdých vnitřních bojů. Nový biskup řekl, že jeho prioritou byla snaha o uzdravení mezi katolíky a protestanty.

Papež František v únoru oznámil, že vybral Bonnemaina do čela diecéze, čímž ukončil patovou situaci ohledně jmenování do východní švýcarské diecéze, která tradičně pořádá biskupské volby. Kardinál Koch, který 19. března předsedal Bonnemainově biskupskému vysvěcení, je předsedou Papežské rady pro jednotu křesťanů. Ten pro CNA uvedl, že na rozdíl od švýcarských médií o tomto činu „nevěděl“, protože se nepodílel na udělování svatého přijímání a v té době se soustředil na modlitbu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. dubna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář