Katolický farář v Turku: Vidina islamizace Evropy je mezi muslimskými imigranty rozšířena

Finsko. „Modlím se za všechny oběti atentátů z posledních dní, aby už nebylo na světě místo pro slepé násilí terorismu“ – vzkázal papež František přes síť Twitter po atentátech na starém kontinentu. Minulý týden ve Finsku marocký imigrant zaútočil nožem nan kolemjdoucí ve městě Turku. Těžce zranil deset lidí, z nichž dva v důsledku těchto zranění zemřeli. Přístavní městu Turku je sídlem primase luteránské církve ve Finsku. Kaarlo Kalliala, luteránský biskup tohoto města a zároveň primas státní finské církve svolal hned poté modlitební shromáždění, kam pozval také katolíky a pravoslavné.

Atentát tolik nepřekvapil faráře tamější katolické farnosti, otce Piotra Gębara SCJ, který poukazuje na skutečnost, že iráčtí křesťané z jeho farnosti již dlouho varují před takovýmito útoky. Podle jeho mínění je vidina islamizace mezi muslimskými imigranty přicházejícími do Finska široce rozšířena. Ve jménu politické korektnosti se nad tím však přivírají oči, říká pro polskou redakci Vatikánského rozhlasu otec Gębara:

 

Finsko je přijímá a hostí, ale jim jde nejen o změnu vzduchu či blahobyt, nýbrž o islamizaci křesťanské Evropy. Pro mne je to zcela zřejmé, jako černé na bílém. Tak to denně vidím a zakouším. V naší farnosti máme Iráčany z chaldejského obřadu, kteří působí jako tlumočníci, když přicházejí arabsky mluvící imigranti. A oni mi říkají: »Otče, my na policii nemůžeme nic hlásit, protože nám stejně nevěří, ale vy byste měl něco udělat, protože oni už plánují koho je třeba odstranit. S těmito plány se přicházejí, ale nikdo to nebere na vědomí.« Těmto křesťanům věřím. Nemyslím si, že přehánějí nebo že chtějí vyvolat paniku. Přicházejí přece odtamtud a proto utekli. Podle mého mínění postupuje Polsko v tomto ohledu moudře a střeží se toho, aby přijímalo každého; ověřuje si kdo je kdo, aby všechno bylo logické a křesťanské. Pokud byl někdo pronásledován, je třeba mu nepochybně pomoci, ale nikoli těm, kteří ho pronásledovali.

Říká katolický farář z finského města Turku. Otec Gębara poukazuje na množství problémů, které způsobují muslimští imigranti. S jejich příchodem výrazně vzrostla kriminalita, o čemž všichni vědí, ale nikde se o tom nemluví, protože tomu brání ve Finsku vládnoucí politická korektnost. Polský farář působící ve Finsku poznamenává, že velká většina imigrantů z muslimských zemí zůstává v této severské zemi pouze do doby, kdy obdrží azyl. Poté odcházejí do Švédska, kde je společnost mnohem více multikulturní.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář