Katolický teolog Tomáš Petráček má covid. Apeluje na lidi, aby neváhali s očkováním

Katolický teolog a církevní historik Tomáš Petráček na sociální síti informoval, že je covid pozitivní. Přiznal se, že je rád, že chorobě bude čelit jako očkovaný a nabádal lidi, aby byli opatrní a neváhali s přijetím vakcíny.

„Zprávy se šíří rychle jako momentálně covid, tak přiznávám, že po roce a půl i mě ta potvora dostala,“ začal svůj status Petráček. Samotnému onemocnění na koronavirus předcházel zánět průdušek.

„Souběh dvou chorob není ideální, ale aspoň jsem nikoho nenakazil, když od pondělí večer jsem doma,“ pokračoval a dodal, že zatím nejhorší jsou bolesti hlavy a ztráta čichu.

Na závěr poznamenal, že „pokud to přežiju, mělo by být tělo nějakou dobu slušně imunní“ a apeloval na lidi, aby byli opatrní a neváhali s očkováním.

Mnohé osobnosti katolické církve už veřejně vyzvaly věřící k zodpovědnosti a ochraně svého života a lidí kolem nich a nechali se naočkovat. Učinili tak papež František, nedávno ho následoval předseda ČBK Jan Graubner, či oblíbený teolog a vysokoškolský učitel Marek Vácha. Portál ČBK na své stránce zveřejnil také výzvu k očkování od doktora a nemocničního kaplana Martina Moravce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. listopadu 2021 Foto: Facebook – Tomáš Petráček

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář