Katoličtí biskupové chválí Trumpa za snahy při ochraně života

Konference katolických biskupů v USA ocenila úsilí Trumpovy administrativy o pro-life politiku. Impulzem k tomuto prohlášení bylo zveřejnění zprávy o americké pomoci pro zahraniční organizace při ochraně života.

 Americká vláda nyní rozšířila své nařízení, které zakazuje použití federálních peněz pro zahraniční nevládní organizace propagující a nabízející potraty. „Trumpova administrativa si zaslouží naši pochvalu za to, že financování zdravotnické pomoci skutečně podporuje zdraví a lidská práva a nepodporuje potraty,“ uvedl podle CNA arcibiskup Joseph Naumann. 

„Zabíjení nevinných a bezbranných nenarozených dětí při potratech není zdravotní péče. Potrat porušuje nejzákladnější lidské právo nenarozeného dítěte, právo na život a může také matce emocionálně a fyzicky ublížit,“ dodal.

Zákaz finančně podpořit zahraniční nevládní organizace zavedla americká vláda pod vedením prezidenta Reagana. Clinton a Obama tento postup zrušili, zatímco administrativy George W. Bushe a Donalda Trumpa to opět obnovily.

Trump se označil za nejlepšího katolického prezidenta historie

Prezident Trump se v dubnu během konferenčního hovoru s představiteli katolické církve označil za „nejlepšího prezidenta v historii katolické církve“, a rovněž varoval, že některé důležité otázky týkající se potratů a náboženské svobody mohou být v nadcházejících podzimních volbách ohroženy.

Trump také s ohledem na globální pandemii koronaviru přislíbil finanční podporu katolickým školám.

V audio nahrávce schůzky, kterou obdržel portál Crux, prezident opakovaně zdůrazňoval svou podporu Pro-life hnutí a pokoušel se vykreslit ostrý kontrast mezi svou administrativou a tím, co by případná volba demokratického kandidáta mohla pro americké katolíky znamenat.

Podle informací Crux se online konference účastnilo více než 600 představitelů církve včetně kardinála Timothyho Dolana z New Yorku, kardinála Seana O’Malleyho z Bostonu, arcibiskupa Josepha Gomeze z Los Angeles a předsedy Konference amerických katolických biskupů (USCCB).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. srpna 2020 Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář