Katoličtí liberálové měli v USA konflikt s novým knězem: Jste proti lásce!

Portland – Portál Catholic Herald informuje o konfliktu mezi novým africkým knězem a některými členy jeho farnosti. Na internetu se mělo objevit video z protestu ze dne 30. června na mši v kostele sv. Františka v americkém Portlandu.

Farnost byla naplněna většinou staršími liberálními věřícími, kteří byli naštvaní, že jejich nový nigerijský kněz zavádí liturgické reformy, jejichž cílem bylo obnovit liturgii tak, aby byla v souladu s katolickou vírou.

Portál k vyhrocené situaci v kostele dodává, že většina protestujících byly ženy, které na kněze z Afriky křičely, protože odstranil politická prohlášení z přední části své farnosti a provedl liturgické změny.

Věřící obvinili George Kuforijia, že musí být proti lásce. „Následujeme Ježíšův hlas lásky,“ zpívala jedna žena. „Ježíš je inkluze. Ježíš vzdoroval autoritám, protože když vzdorujeme zákonu, jsme v Duchu Božím.“ Další žena vykřikla Amen!

Jedna z protestujících se zeptala kněze Kuforijie: „Jak můžete být knězem?“ Poznamenala, že nemá pravomoc změnit místní zvyky uctívání a prosazovat svou vlastní autoritu: „Jsem zde již více než 15 let. Vy jste tu rok.“

Bez náznaku klerikalismu se kněz dané paní jednoduše zeptal: „Máte bázeň před Bohem?“ Žena se po této otázce otočila a odešla.

Autor svůj článek ukončil slovy, že pokud jsou právě afričtí kněží těmi, kteří budou klást tuto otázku pravidelně, kéž by došli do USA co nejrychleji.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 17. srpna 2019  Foto: screenshot YouTube – George Kuforiji

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář