Kauza Kavanaugh: Bylo to celé lež?

Washington – Jedna z údajných obětí soudce Kavanaugha, Munro Leightonová, která ho obvinila z obtěžování, se přiznala, že si vše vymyslela. Důvodem bylo, že chtěla jenom upoutat pozornost. Informuje o tom stránka Family Research Council.

Soudce Nejvyššího soudu byl také obviněn ze znásilnění. Jiná žena tvrdila, že Kavanaugh byl jako student opilec a že ji obtěžoval. Po téměř měsíci se tato žena přiznala, že všechna obvinění vymyslela. Také zde bylo důvodem, že „chtěla pouze upoutat pozornost.“

Vyšetřování obvinění proti soudci pokračovalo i poté, co byl jmenován soudcem Nejvyššího soudu USA. Výsledkem vyšetřování je zpráva, podle níž byla vyšetřena všechna obvinění, vyslechnuto bylo více než 40 osob, včetně spolužáků a přátel dotčených osob, ale žádné z obvinění se neprokázalo.

Když se jmenované ženy ptali, jestli se někdy setkala s Brettem Kavanaughem, odpověděla: „Ó Pane, ne.“ The Wall Street Journal napsal, že tato žena měla být stíhána. Ani ne tak kvůli ní samé, ale hlavně proto, aby se podobné pokusy ovlivnit politické rozhodování v budoucnosti už nedělo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

 

-mn- Foto: YouTube, soudce Kavanaugh 

 

2 Komentáře

  1. Magda Hejdánková

    Ale kdeže, svědectví Munro Leightonové nehrálo v současném obvinění Kavanaugha žádnou roli. Nebylo totiž vůbec jeho součástí! Pro nevěrohodnost bylo vyřazeno ještě před projednáváním celého případu a nijak do něj nebylo zahrnuto. Proto je zcela nepodstatné, že se nyní přiznala, že si vše vymyslela. Její svědectví bylo nevěrohodné od počátku a proto bylo odmítnuto. Podstatou celé kauzy je ale obvinění vznesené profesorkou psychologie Christine Blasey Ford a to nebylo nijak vyvráceno ani zpochybněno.

    Odpověď
  2. Bylo určitě zpochybněno v tom smyslu, že sice paní Fordová mohla něco takového prožít, ale s jiným člověkem. Přihlásili se dodatečně dva pánové, kteří mají zato, že to byli oni, a všechny informace, které poskytli, nasvědčují pravdivosti jejich výpovědi.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář