Každodenní mše za mír na Korejském poloostrově

Jižní Korea – Ke zvláštní modlitbě za mír vyzvali své věřící jihokorejští biskupové. Příští rok uplyne 70 let od vypuknutí korejské občanské války.

Biskup Lazar You Heung-sik z Tedžonu zdůraznil, že napětí panující na Korejském poloostrově představuje velký kříž, v jehož nesení napomáhá modlitba a pokání. Nepochopení ve vztazích mei Spojenými státy americkými a Severní Koreou působí, že situace je stále nejasná. K jejímu projasnění je zapotřebí malých kroků skrze dialog a obnovení klimatu vzájemné důvěry.

Počínaje 1. prosincem letošního roku až do 28. listopadu 2020  se bude ve všech diecézích Jižní Koreje každý den sloužit ve 21 hodin mše za mír na Korejském poloostrově. Rozhodli o tom na svém plenárním zasedání členové  biskupské konference Jižní Koreje.

Podnětem se stalo smutné výročí vypuknutí občanské války na Korejském poloostrově, v níž  během tří let zahynuly nejméně 3 miliony lidí a země se rozpadla na severní a jižní část. V roce 1953 válka skončila, ale formálně nadále přetrává vojenský stav. Mírová dohoda nebyla dodnes podepsána.

Právě proto je nyní, více než dříve, potřebná modlitba za mír. Tam, kde si politika neumí poradit, musí nastoupit dobrá vůle věřících lidí, píší korejští biskupové.

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 5. října 2019  Foto: Wikipedie – Demilitarizovaná zóna

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář