Klimatičtí aktivisté narušili mši v Kolíně nad Rýnem, dva lidé se zranili

Kolín nad Rýnem – Klimatičtí aktivisté narušili ve čtvrtek tříkrálovou mši v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem. Dva lidé se přitom zranili, informovala dnes agentura DPA s odvoláním na policii.

Dvanáct mužů a žen chtělo pomocí transparentů a tlampačů upozornit na ničení životního prostředí a před začátkem bohoslužby vedené pomocným biskupem si lehli do centrální uličky katedrály, uvedla policie. Na výzvy k opuštění chrámu podle ní nereagovali.

Osoby zodpovědné za pořádek v katedrále se pak pokusily aktivisty jednoho po druhém vynést z kostela. Dva z nich se přitom zranili, ačkoliv jim nebyl kladen odpor. Přivolaní záchranáři jim ošetřili záda.

Policie se snaží prověřit informace, že účastníci protestu patřili k ekologickému hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), známému svými mnohdy radikálními akcemi občanské neposlušnosti.

Policie vyšetřuje protestní akci jako nedovolené vniknutí na cizí pozemek, aktivisté čelí trestnímu oznámení. Policisté také prověřují, zda nebyl porušen shromažďovací zákon.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 7. ledna 2022 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář