Knihy od Grahama a Spurgeona jsou v Luhansku na seznamu extrémistické literatury

Dvě knihy od prominentních protestantských kazatelů byly v červenci v Luhanské lidové republice přidány na seznam extrémistické literatury a jsou nyní zakázány. 

Organizace Barnabas Fund citovala zprávu od Forum 18 a uvedla, že luhanský soud na začátku tohoto roku rozhodl, že „Born to Die“ od amerického baptisty Billyho Grahama a „The Door Is Open“ od anglického kazatele 19. století C. H. Spurgeona, jsou „extrémistické“. Obě knihy tak rozšiřují seznam nelegální literatury, která byla zabavena řadě baptistických sborů na okupovaném území Ukrajiny.  

SOUVISEJÍCÍBilly Graham hlásal evangelium více lidem než kdokoli jiný v historii

Luhanská generální prokuratura tvrdila, že knihy jsou „propagandou výjimečnosti, nadřazenosti a nedostatečnosti jednotlivce …“ a dále uvedla, že jejich zákaz je nezbytný k ochraně mladé generace. Úřad na závěr konstatoval, že knihy „podněcují náboženské neshody“.

Luhanská lidová republika se v roce 2014 prohlásila za nezávislou na Ukrajině, ale není mezinárodně uznávána jako suverénní územní celek. Společně s Doněckou republikou mají úzké vztahy s Ruskem, odkud čerpají vojenskou i finanční podporu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – Billy Graham

Tags: ,,,,,

1 Komentář

  1. No jestli bude liberalistický progress rychlý ocitne se na takovém seznamu i Svaté písmo. Zatím jen sbírají síly na finální útok.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář