Kobe Bryant měl před tragédií navštívit ranní mši

Los Angeles – Kobe Bryant a dcera Gianna se měli zúčastnit nedělní mše a modlit se v místním kostele, než oba zemřeli při tragické havárii. Hvězda NBA a jeho dcera se podle Christian Today zúčastnili ranní mše v 7 hodin v Newport Beach. Krátce nato nastoupili do vrtulníku, který narazil do svahu, a všech devět lidí na palubě se zabilo.

Mluvčí katolické kongregace uvedl, že Kobe přišel na nedělní mši. Legendární basketbalista údajně seděl v zadní části kostela, zúčastnil se přijímání a odešel ven, aby se vyhnul rušivým momentům. Bohoslužbu vedl kněz Anthony Vu, vietnamský farní vikář.

Julie Hermes, jedna z členů kongregace potvrdila pro The Daily Mail jeho přítomnost. „Zúčastnil se mše v 7 hodin před odletem na letiště Johna Wayna v Orange County. Domnívám se, že šel přímo na letiště, protože mše byla od 7 do 8 hodin. Bylo mi řečeno, že se často účastnil mše v 7 hodin ráno,“ dodala.

„Byl velmi diskrétní. Vstoupil a zůstal vzadu a také jeho rodina, a pak obvykle odešel o něco dříve, před koncem bohoslužby. Mezi členy byl velmi oblíbený a byl velmi oddaný své víře,“ dodala.

Biskup Timothy Freyer z Orange County na Facebooku napsal: „Naše srdce zůstává smutné po tragické ztrátě způsobené havárií vrtulníku v Calabasasu. Modlíme se za přátele a rodinu obětí,“ uvedl biskup.

„Byl to angažovaný katolík, který miloval svou rodinu a miloval svou víru. Kobe byl dlouholetý obyvatel Orange County a člen naší diecéze. Často navštěvoval mši a seděl v zadní části kostela, aby jeho přítomnost neodváděla lidi od zaměření na Kristovu přítomnost.“

Jednačtyřicetiletý Bryant skončil s basketbalem v roce 2016 po úspěšné dvacetileté kariéře v LA Lakers, kde se stal pětinásobným šampiónem NBA a osmnáctkrát byl nominován do výběru hvězd.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 31. ledna 2020  Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář