Koho budou volit katoličtí voliči v USA?

Vzhledem k tomu, že v prezidentské kampani se kandidáti Biden i Trump ucházejí o hlasy katolické komunity, Catholic News Agency přináší některé důležité informace o obou kandidátech, které by jim pomohly vybrat toho správného.

Prezident Donald Trump přijal pochvalu od Biskupské konference USA (USCCB) za některé ze svých rozhodnutí, ale také kritiku. Trumpova administrativa přijala zákony na ochranu svědomí pro pracovníky ve zdravotnictví a také rozšířila omezení financování pro organizace nabízející potraty.

Současně Trumpova vláda po sedmnáctiletém moratoriu obnovila federální popravy, snížila počet přijatých uprchlíků, kteří pocházeli také ze zemí, kde jsou křesťané pronásledováni, a umožňuje na hranici s Mexikem u osob žádajících azyl v USA oddělit děti od rodičů.  USCCB rovněž kritizovala zahájení deportace chaldejských křesťanů z oblasti Detroitu.

Patrick Carolan z katolické organizace Vote Common Good podporující Bidena se domnívá, že Bidenova podpora potratů nebude v této otázce tak extrémní, jak se domnívají jeho kritici.

„Navzdory tomu, co říkají republikáni, Biden není někdo, kdo si myslí, že ženy by měly mít možnost potratů,“ řekl Carolan pro CNA. Bidenova vláda by podle něj byla „ochotná vést diskuse“ o zákonech omezujících potraty.

CNA k problematice potratů uvádí, že Bidenův zdravotní plán by nabídl veřejné financování potratů v masovém měřítku. Biden říká, že by vytvořil možnost veřejného zdravotního pojištění, které by mimo jiné zahrnovalo antikoncepci a potraty. Biden také říká, že jeho ministerstvo spravedlnosti „udělá vše, co je v jeho silách“, aby zastavilo státní omezení potratů.

Bidenův výběr senátorky Kamaly Harrisové podle CNA vzbudil obavy z potratové politiky v jeho administrativě. Harrisová je totiž otevřenou zastánkyní potratů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. řína 2020 Foto: Wikimedia Commons – Bílý dům

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář