Končí letošní Tříkrálová sbírka, vybrat by se mohlo zhruba 173 milionů Kč

Praha – Dnes končí letošní ročník Tříkrálové sbírky. Sečteno je zatím 27 procent pokladniček, ve kterých bylo zhruba 47 milionů Kč, vyplývá ze sobotních údajů na webových stránkách Charity ČR, která sbírku pořádá. Celkem by se tak mohlo vybrat zhruba 173 milionů Kč. Po celý rok mohou zájemci přispívat on-line. Loni činil výnos sbírky zhruba 141 milionů korun.

Letošní Tříkrálová sbírka začala 1. ledna a zapojilo se do ní tisíce koledníků. Po dnešku bude dále pokračovat rozpečeťování pokladniček na obecních úřadech a počítání výsledků. Podle mluvčího Charity ČR Jana Oulíka to potrvá ještě několik dnů.

SOUVISEJÍCÍV plzeňské diecézi začne Tříkrálová sbírka, koledovat budou hejtmani a primátoři

„Dosud bylo rozpečetěno něco přes čtvrtinu z celkem 25.800 pokladniček a výnos činí 45,7 milionu korun. Při výpočtu trojčlenkou by letošní celkový výnos koledy mohl překročit 173 milionu korun,“ sdělil. Dodal, že k závěrečnému výsledku však povede ještě dlouhá cesta. „Rozpečeťování, sčítání, ověřování. Teprve pak za sbírkou uděláme tlustou čáru a oznámíme konečný výsledek,“ uvedl mluvčí.

Každý regionální koordinátor Tříkrálové sbírky má za úkol co nejdříve aktualizovat stav pokladniček ve svém rajónu, tedy kolik pokladniček bylo z původního počtu již rozpečetěno a jaký je výnos.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a koledování se každoročně zapojí více než 60.000 dobrovolníků. Výtěžek pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Zbytek peněz podpoří větší nadregionální projekty nebo poputuje na pomoc do zahraničí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 15. ledna 2023 Foto: Třikrálovásbírka.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář