Konference 7 vrchů

Konference 7 vrchů – 14.-15.října – Praha

  • Jak budovat Boží království v mé práci? 
  • Může jít křesťan do politiky? 
  • Co říká Bible o tom, jak má vypadat lékař podle Božího srdce?

Všichni křesťané chodíme v neděli do kostela, nebo do sboru. Slyšíme dobré kázání, zažijeme odpuštění hříchu a posilu žít morálně. Ale co dál. Příští týden strávíme nejbližších 5 dní v práci. Někdo mi říkal, že Bůh má názor na důležité věci… Nemohl by mi teda říct něco k mé práci…

Prezident společnosti Hyatt Hotels říká: „Pokud jsem se za těch 27 let strávených ve službách něco naučil, pak to, že 99% všech zaměstnanců chce dělat svou práci dobře. Jakých výsledků skutečně dosáhnou, závisí na tom, pro koho pracují.“

O papežovi Janovi XXIII se říkalo, že byl veliký šprýmař. Jednou kráčel po náměstí sv. Petra a viděl řeholní sestru zametat. Chvíli ji pozoroval a pak ji řekl: „Sestro, a děláte to jako pro Ježíše, že?“. Ona odpověděla: „Jako pro Ježíše svatý otče, Jako pro Ježíše!“. „To vidím“, odpovídá papež, „protože kdybyste to dělala pro peníze, tak by to bylo dvakrát tak lepší!“

My křesťané jsme povolání dělat svou práci s excelentností a zjevovat v každé oblasti společnosti Boží jméno. Věděli jste o tom, že Bůh má v Bibli víc než 250 různých jmen a atributů? A v každé oblasti chce skrze nás zjevit krásu a majestát svého jména. Které jméno fascinuje tebe?

7 vrchů reprezentuje 7 nejvlivnějších oblastí ve společnosti. Ony určují to, kam se společnost bude ubírat. Jsou to: Politika, Podnikání, Média, Vzdělávání, Kultura/Šoubyznys, Rodina a Církev. 

Boží království je království spravedlnosti, radosti a pokoje. (Řím 14,7) A my všichni toužíme žít v krajině, kde je zlo trestané a oplatí se dělat dobro. Kde není korupce a zemí neotřásají skandály o různých kauzách. Kde žít a pracovat přináší radost a nemusíme se bát o budoucnost. To jsou hodnoty Božího království, jak je nacházíme v Bibli a jak si to Bůh vysnil ve svém srdci. A proto posílá svoje milované děti, aby realitu Božího království přinášeli tam, kam je posílá.

Všichni jsme povolaní pracovat na plný úvazek pro Pána, no jen někteří v Církvi. A tak jako si Bůh povolal kněze, nebo pastora, aby reprezentoval milosrdného Krista Velekněze na vrchu Církvi, tak si povolal politika, aby reprezentoval právo a spravedlnost Krále králů na vrchu politiky. Člověk, který pracuje na vrchu Médií má reprezentovat toho, který má jméno Slovo života a má ztělesňovat Evangelium – Dobrou správu. Často vidíme ve správách kolem nás je zlé správy, no lidi touží slyšet  dobré správy!

Pokud vás něco z toho, co jste si přečetli zaujalo, chtěl by vás pozvat na konferenci 7 vrchů. Je to už třetí konference v České republice a uskuteční se 14.-15 října v Hotelu Olšanka v Praze. Na loňské konferenci, která byla v Brně, jsme se víc věnovali Politice a Podnikání. (Tu je záznam z poslední konference: https://lnk.sk/bsls ) Tento rok se víc zaměříme na oblast Médií a Kultury/Šoubyznysu.

Máme pozvané skvělé hosty, kteří reprezentují různé oblastí společnosti. Kromě přednášek bude možnost si s nimi popovídat v čase workshopů a taky tam získat nové přátelé, které zajímá ta samá oblast jako vás. (např se setkají spolu křesťanští podnikatelé, nebo učitelé).

Víc o konferenci se dozvíte na www.7vrchu.cz

Jste srdečně vítaní

Za přípravný tím Pavol Strežo

Akci pořádá tím lidí z různých křesťanských denominací a finančně podporuje Nadační Fond Credo.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář