Konference o evangeliu s Paulem Washerem

 

O víkendu 11. – 13. února se v Kroměříži pod záštitou Českého biblického institutu a Didaska, z. s. konala konference, na níž přijelo více než 600 lidí z Čech, Slovenska, Polska, Rakouska i Německa.

S organizací nám pomáhali bratři a sestry ze sborů BJB v Kroměříži, Kuřimi a Lovosicích. Do práce na přípravách se zapojilo i mnoho dalších dobrovolníků, kterým jsme velmi vděční. O program pro děti se postaral tým z Dětské misie Slovensko.

Hlavním hostem konference byl Paul Washer, evangelista a zakladatel misijní společnosti HeartCry. Tématem konference bylo evangelium. Bratr Washer se s námi podělil o zkušenosti z misie v Peru, ale především se zaměřil na výklad evangelia hlavně z knihy Římanům. Během svých kázání postupně odpovídal na otázky: Co to je biblické evangelium? Mohu mít z Písma jistotu, že jsem zachráněn pro věčnost? Proč bych měl sdílet evangelium s ostatním? Jak vypadá církev, jejímž středem je evangelium Pána Ježíše? A mnohé další otázky.

Vedle kázání našeho hlavního řečníka dostali slovo i učitelé Českého biblického institutu jmenovitě bratři Antonín Váhala, Jiří Král, Lance Roberts, Marcus Denny, Radek Kolařík a Wesley Robinson. I ti se ve svých kázáních zaměřovali na různé aspekty evangelia.

Český biblický institut oznámil účastníkům, že ve spolupráci s European Bible Training Center (EBTC) v Berlíně, nabídne od příštího roku možnost získání titulu magistra (M.Div) v pastorální službě. Tento program bude probíhat v angličtině, na rozdíl od všech ostatních programů Českého biblického institutu, které nabízíme během školního roku v Kroměříži a které probíhají v češtině. Více o službě Českého biblického institutu se dozvíte na našich webových stránkách ww.biblickyinstitut.cz. Na této stránce také naleznete nahrávky z konference, které jsou volně přístupné ke zhlédnutí.

 

Tisková zpráva
Foto: Biblický institut

 

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář