Křesťan dnes

Konference metodistické církve v Georgii dočasně zablokovala odchod členských sborů 

Konference Sjednocené metodistické církve (UMC) v Georgii dočasně zabrání členským sborům vystoupit z této druhé největší protestantské denominace ve Spojených státech v souvislosti s rozkolem v otázce homosexuality.

V e-mailu zaslaném členským sborům oznámila rozhodnutí „pozastavit“ proces odchodu sborů a uvedla, že „mnoho místních kongregací bylo ohledně procesu vyčleňování uvedeno v omyl a byly jim předloženy informace o procesu“ a o vedení UMC, „které jsou věcně nesprávné a pomlouvačné,“ informuje list The Christian Post.

SOUVISEJÍCÍKonzervativní metodisté stojí na křižovatce a řeší jak dál 

„Tyto dezinformace nás značně znepokojují a jsme si vědomi, že mohou způsobit nenapravitelné škody,“ uvádí se v prohlášení. „Nemáme důvěru v platnost nadcházejících hlasování církevních konferencí o odchodu z denominace.“

Konference UMC uvádí, že dezinformace se objevily „ve formě tištěných materiálů, prezentací PowerPoint, webových stránek, videí, e-mailů a příspěvků na sociálních sítích“, které představují „porušení integrity“. V e-mailu nebyly jmenovány osoby odpovědné za sdílení údajných dezinformací. 

Konference Severní Georgie, která má více než 700 členských sborů, uvedla, že k odloučení dojde až na příštím zasedání generální konference, které se bude konat od 23. dubna do 3. května 2024 v Charlotte v Severní Karolíně.

„Tato pauza umožní sborům získat více informací o skutečné, nikoliv falešné či hypotetické budoucnosti naší církve.“

Metodistická církev zažívá jedno z nejsložitějších období své historie ve Spojených státech. Postoj církve k homosexualitě měl za následek, že stovky sborů se už odčlenily a přidávají se ke konzervativní platformě. Nová denominace vznikla pod názvem Globální metodistická církev a její cílem je sjednotit kongregace, které zastávají tradiční konzervativní postoj v otázkách homosexuality.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. ledna 2023 Foto: UMC – ilustrační

Exit mobile version