Kongregace opouští Skotskou episkopální církev kvůli „pokračující liberální trajektorii“

Aberdeen – Kongregace v Aberdeenu se oddělí od Skotské episkopální církve (SEC) kvůli obavám z odklonu od biblického učení.

Christian Today informuje, že Westhill Community Church se oddělila od SEC, když 83 procent jejích členů hlasovalo pro odchod. V prohlášení k svému rozhodnutí církev uvedla, že je znepokojena „pokračující liberální trajektorií“ SEC.

Kněz Ian Ferguson z Westhill řekl anglikánské zpravodajské službě, že SEC přijala „řadu rozhodnutí“, která „nemohou přijmout“. „Náš sbor vnímal, že bychom nemohli pokračovat po cestě, kterou SEC jde, a chtěli jsme zachovat svůj postoj k biblické autoritě a své společenství se širším anglikánským společenstvím, které se rozděluje rozhodnutím některých provincií,“ uvedl kněz. „Získali jsme úžasnou podporu, zejména od arcibiskupů Nigérie, Ugandě a Sydney, kteří nás velmi povzbudili,“ řekl Ferguson.

„Pro nás všechny se jednalo o velmi bolestivé období a velmi obtížné rozhodnutí, ale kroky SEC nás do těchto pozic vehnaly,“ dodal na závěr.

Biskupka z Aberdeenu, Anne Dyerová, uvedla, že je hluboce zarmoucena těmito novinkami. „Budeme i nadále spolupracovat s Westhillem a zahájíme diskusi, abychom umožnili toto oddělení. Budeme se v příštích týdnech a měsících nadále za členy kongregace modlit,“ řekla.

Primus Skotska, biskup Mark Strange, řekl, že obdržel zprávu o rozhodnutí s velkým smutkem a modlí se, „aby i přes bolestivost tohoto procesu jak pro církev a místní diecézi, tak pro širší komunitu, budeme si všichni pamatovat, že všichni se snažíme sloužit jako Kristovi učedníci.“

V roce 2017 byla Skotská episkopální církev vyloučena z vůdčích rolí v anglikánském společenství, když umožnila manželství osob stejného pohlaví.

Skotská episkopální církev a Episkopální církev v USA se stávají stále liberálnějšími, zatímco další provincie, zejména země v globálním jihu, nadále drží konzervativní učení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Foto: http://www.westhillcommunitychurch.org

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář