Koordinátor mládeže Episkopální církve byl zavražděn v Jižním Súdánu

Národní koordinátor mládeže Episkopální církve v jižním Súdánu byl zabit skupinou neznámých střelců, když ho zasáhli v autě. Joseph Kiri, známý pro svou práci mezi mládeží, byl zavražděn při cestě do města Yei, aby pomohl při humanitární práci.

Tisíce lidí se v pondělí shromáždily u Kiriho domu, aby uctily památku mladého evangelisty, jehož tělo bylo přeneseno do hlavního města Juba.

Arcibiskup Justin Badi Arama napsal na Twitter svou soustrast a prohlásil, že on a jeho manželka byli „hluboce zarmouceni, když slyšeli o tom, co se Kirimu stalo“. „Modlíme se za jeho rodinu. Požádáme všechny strany, aby respektovaly příměří,“ dodal arcibiskup Arama.

Od své nezávislosti na Súdánské islámské republice v roce 2011 zaznamenal Jižní Súdán velké množství vnitřního násilí, a to částečně z důvodu etnických rozdělení. V květnu ozbrojenci zaútočili na Emmanuel Christian College v Goli v okrese Yei, zabili nejméně 10 lidí a znásilnili 14letou dceru zaměstnance.

„Vyzýváme mezinárodní křesťanskou komunitu, aby se sjednotila v modlitbě za zaměstance ECC a církve v Jižním Súdánu,“ řekl regionální ředitel open Doors JP Pretorius. „Vyzýváme také mezinárodní společenství, aby učinilo vše, co je v jeho silách, aby pomohlo ukončit nepřátelství v jižním Súdánu a vládu jižního Súdánu, aby podnikly rychlé kroky k tomu, aby pachatele pohnali ke spravedlnosti.“

Kiriova smrt přila krátce poté, co se představitelé Jižního Súdánu setkali, aby přijali mírové iniciativy.

 

Překlad: Michal Nosál Zdroj: The Christian Post  Foto: Wikimedia Commons, ilustrační 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář