Koronavirem se nakazil kněz, který žije v papežově sídle

Vatikán – Koronavirem se nakazil italský duchovní, který žije ve stejné vatikánské rezidenci jako papež František. S odvoláním na své zdroje z okolí hlavy římskokatolické církve o tom informoval italský list Il Messaggero. Podle agentury AFP je padesátník, který pracuje pro státní sekretariát, nyní v nemocnici.

Podle posledních oficiálních údajů z úterý se ve Vatikánu koronavirem nakazili čtyři lidé. Na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje, v papežském státě nikdo nezemřel.

Podle listu Il Messaggero se nákaza nově prokázala u kněze, který dlouhodobě žije v Domě svaté Marty, v němž bydlí od roku 2013 i papež František. Podle listu La Stampa ale pontifik dbá na preventivní opatření a nějakou dobu už například nejí s ostatními ve společné jídelně.

Modlitby a audience 83leté hlavy katolické církve lze kvůli pandemii do odvolání sledovat jen na vatikánské streamingové službě. Bez věřících se letos budou konat také všechny liturgické obřady velikonočního týdne.

Itálie, která papežský stát obklopuje, je nejpostiženější zemí v Evropě. Koronavirem se tu nakazilo už více než 74.000 lidí a 7500 jich nemoci COVID-19 podlehlo. Většina zaměstnanců Vatikánu žije podle agentury AFP v italském hlavním městě Římě a za prací denně dojíždí. Nyní jich ale většina pracuje z domova.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 26, března 2020  Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář