Koronavirus: Uzavření hranic může vést k hladomoru v Africe

Někteří představitelé církví a náboženské humanitární agentury se obávají, že epidemie koronaviru COVID-19 může nepříznivě ovlivnit distribuci humanitární pomoci v některých zaostalých regionech světa.

Podle úředníků existuje možnost, že negativní dopady se projeví v blízké době, protože případy narůstají i v konfliktních regionech, kde křesťanské humanitární agentury jsou jedinými, které tam pomáhají.

„Situace se neustále mění a musíme se neustále přizpůsobovat. Uzavření hranic totiž může ovlivnit naši humanitární práci,“ uvedl v rozhovoru pro Světovou radu církví Thorsten Gὂbel, ředitel programů ACT Alliance z koalice protestantských a pravoslavných církví a církevních organizací zabývajících se humanitární prací.

„Očekáváme to. Neustále aktualizujeme informace z různých zemí, abychom byli připraveni včas reagovat,“ poznamenal.

„Ovlivňujeme politickou situaci na národní a mezinárodní úrovni, abychom zajistili, že finanční prostředky nebudou zastaveny,“ uvedl Gὂbel. Podle informací na webové stránce je aliance připravena navrhnout globální akční program pro COVID-19, který umožní zpřístupnění finančních prostředků členům, kteří o ně žádají.

S rostoucími obavami z možných ohnisek nákazy již některé země a jejich sousedé nařídili uzavření hranic a karanténu pro občany. Tyto kroky komplikují poskytování pomoci skupinám, jako jsou migranti a uprchlíci.

„Nechápu, jak to bude fungovat při některých z těchto opatření. S blokováním a uzavíráním hranic to znamená, že nebude žádná přeprava a nebudeme moci přinést pomoc,“ uvedl v rozhovoru reverend dr. Fidon Mwombeki, generální sekretář All Africa Conference of Churches. „Pokud tato opatření budou pokračovat, uvidíme smrt ne z viru ale z hladomoru,“ varoval.

Mezinárodní organizace poskytující pomoc s názvem Christian Aid 25. března uvedla, že snazší přístup k humanitární pomoci v rizikových regionech bude zásadní, protože virus začne mít dopad na chudé země.

-red-  Datum: 4. března 2020  Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Jediný Bože – Svatý Duchu, smiluj se nad všemi chudým a hladovými v Africe hlavně nad těmi nejmenšími . Už prožili dost utrpení od tohoto zrůdného světa. Ať ti co milují tento svět vypijí si svůj kalich do dna.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář