Koronavirus: Židovský byznysmen daroval obyvatelům brazilského města skoro dvě tuny dezinfekčního gelu

RIO DE JANEIRO – Aby napomohl svému městu v boji s nákazou koronaviru, daroval židovský brazilský miliardář jeho obyvatelům 1,7 tuny dezinfekčního gelu na ruce. Dar odboru zdravotnictví brazilského města Curitiba byl oznámen minulý týden ve čtvrtek prostřednictvím zakladatele a ředitele kosmetické firmy O Boticário Miguela Krigsnera, židovského biochemika a environmentalisty.

„Naší podstatou je být prostředníkem přeměny ve všem, co děláme. Zachráníme li jeden život, zachráníme lidstvo,“ sdělil Krigsner. Brazilsko-bolívijský byznysmen se narodil polskému otci a německé matce v bolívijské metropoli La Paz, kam jeho rodiče utekli před nacistickým režimem. Do Brazílie se s rodinou přestěhoval, když mu bylo 11 let.

„Naše společnost byla založena v Curitibě a proto chováme k tomuto městu velkou náklonnost. Věříme, že tímto darem pomůžeme umenšit úzkost a bolest mnoha lidí,“ dodal Krigsner, jenž je i zakladatelem muzea holocastu v Curitibě.

Firma O Boticário je druhou největší kosmetickou společností v Brazílii a největším světovým retailovým řetězcem s kosmetikou. Má přes 4 tisíce obchodů po celém světě, 22 tisíc zaměstnanců a zisk za rok 2019 téměř 4 miliardy USD. Založena byla před 43 lety.

 

Autor: Ztis.cz  Datum: 25. března 2020  Foto: Wiki – Miguel Krigsner, zakladatel druhé největší kosmetické firmy v Brazílii.

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář