Kostel v San Franciscu nabízí své prostory k přespání bezdomovcům

San Francisco – Kostel sv. Bonifáce v San Franciscu již patnáct let nabízí svou budovu lidem bez domova, kteří hledají útočiště. Kněz Louis Vitale spolu s dalšími dobrovolníky v roce 2004 spustil projekt pod názvem The Gubbio, který se zaměřuje na lidi v nouzi.

Dnes stovky lidí každý den vstupují do chrámu, aby použili lavice ke spánku a od dobrovolníků dostali přikrývky. Budova kostela je otevřena po celý den i pro místní farníky, kteří mají touhu chrám navštívit.

Církev v České republice pomáhá bezdomovcům

Olomoucká charita začala od srpna nabízet lidem bez domova nové pracovní příležitosti. Pro své klienty získala například zakázku od Technických služeb města Olomouce v podobě úklidu a čištění ulic. Na tento pilotní projekt naváže dalšími pracemi v lese ve spolupráci s Metropolitní kapitulou u svatého Václava v Olomouci. Projekty se snaží charita překonat bariéry, které stojí bezdomovcům v cestě při snaze uplatnit se na trhu práce.

Ve městě podle něj lidí bez domova příliš nepřibývá. „Ale ten stabilní počet lidí, který je mezi námi, způsobuje potíže většinové společnosti. Od podzimu úzce spolupracujeme s městem a hledáme nové způsoby řešení a práce. Chceme se více věnovat zaměstnávání lidí, myslím, že do budoucna to bude velkým úspěchem,“ řekl ředitel Charity Olomouc Petr Prinz.

V Praze od začátku prosince funguje nová noclehárna pro lidi bez domova. Arcidiecézní charita spolu s Armádou spásy otevřely nový objekt, protože v zimních měsících současná kapacita nestačila.

Noclehárna, která se nachází v nepoužívaném objektu Českých drah v Chodovské ulici v pražské Michli, se otevírá každý den včetně víkendů o půl deváté večer. Lidé se mohou před ulehnutím umýt, dostanou teplý čaj a chléb. Na místo dochází zdravotník, který je připraven poskytnout ošetření. Na patrových postelích, ve skromně vybavených pokojích, ale v teple, mohou přespat muži i ženy. „Stovka lůžek je vyhrazena pro muže, třicet pro ženy, kterých je na ulici méně,“ uvedl podle cirkev.cz Stanislav Fiala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 10. ledna 2020  Foto: screenshot – YouTube

 

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář