Kostel ve Skotsku se změní na obří skatepark s kavárnou

Kostel v nejsevernější části Skotska se má proměnit v obří skatepark. Podnikatelka Michele Dingerová koupila kostel svatého Ondřeje loni v létě a předložila plány na jeho přeměnu na volnočasové centrum s obrovským skateparkem, lezeckou stěnou a kavárnou.

Skotská byznysmenka plánuje vybudovat skatepark v přízemí budovy, zatímco nahoře budou k dispozici další aktivity. V bývalém kostele by chtěla mít také kavárnu, lezeckou stěnu a prostor pro pořádání kurzů jógy. Portál Premier informuje, že přestavba by měla stát kolem milionu liber.

Dingerová, která již  provozuje menší skateboardový park v nedalekém venkovském sídle Olrig House, říká, že byla v kontaktu s místním zastupitelstvem a založila soukromou společnost, která pomáhá se správou různých projektů.

„Tento projekt není o vlastnictví, ale o odpovědnosti,“ řekla deníku John O’Groat Journal. Předseda místního spolku Ron Gunn na schůzi městské rady prohlásil, že myšlenka se skateparkem je „fantastická“.

Členové místní komunity v zásadě podpořili plány rozvoje a budou od podnikatelky čekat na další podrobnosti o vývoji celého projektu. Portál Premier připomíná, že kostel byl postaven v roce 1875 a byl součástí Skotské církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář