Kostelní sbírka vynesla přes 11 milionů korun, pomůže pronásledovaným křesťanům

Velehrad – Kostelní sbírka určená pro pronásledované křesťany a další potřebné v zahraničí loni vynesla 11,28 milionu korun. Biskupové na dnes skončeném 140. plenárním zasedání České biskupské konference (ČBK) ve Velehradě na Uherskohradišťsku rozhodli, že polovinu vybrané částky obdrží Charita ČR. Peníze použije na své aktivity na Blízkém východě. Druhou polovinu získá Latinský jeruzalémský patriarchát, prostřednictvím kterého výtěžek pomůže pronásledovaným křesťanům ve Svaté zemi, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí ČBK Monika Klimentová.

Členové ČBK se zabývali i dalšími ekonomickými otázkami společností, které spadají pod její gesci. Novým jednatelem společnosti Katmedia, která sdružuje Katolický týdeník a Karmelitánské nakladatelství, ustanovili nastupujícího generálního sekretáře ČBK Romana Czudka.

SOUVISEJÍCÍNeznámí útočníci v Indii brutálně zbili a svázali dva kněze

Biskupové hovořili také o přípravách na Svatý rok 2025 a organizaci a programu Národní pouti do Říma, která je naplánována na 28. až 30. března příštího roku. „Všechna biskupství již obdržela k distribuci do farností kartičku s modlitbou, hymnou a stručnými informacemi k národní pouti v Jubilejním roce. Věřící budou o dalších informacích k pouti postupně informováni,“ uvedla Klimentová.

Svatý rok katolické církve začne ve Vatikánu 24. prosince letošního roku a skončí 6. ledna 2026, oznámil letos v květnu bulou papež František. Pořadatelé řádného Svatého roku, který církev vyhlašuje jednou za 25 let, očekávají příští rok v Římě až 32 milionů poutníků, napsala agentura AFP. Pro Vatikán je Svatý rok staletou tradicí, kdy věřící putují do Říma, aby navštívili hroby svatých Petra a Pavla a byly jim odpuštěny jejich hříchy. První Svatý rok vyhlásil papež Bonifác VIII. v roce 1300, nyní se konají každých 25 let.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. července 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář