Kostely slouží jako útočiště pro více než 500 tisíc vysídlených lidí, evangelikální organizace posílají pomoc

Místní církve na jihu Brazílie otevřely své dveře, aby poskytly přístřeší a pomoc obyvatelům v oblastech země, které byly zničeny katastrofálními záplavami, jež si vyžádaly životy nejméně 136 lidí a zanechaly po sobě asi 537 000 vysídlených osob. 

Ve spolupráci se svými partnery na místě zahájily pomocné operace také evangelikální humanitární organizace Samaritan’s Purse a Operation Blessing’s International Disaster Relief Team.

SOUVISEJÍCÍBrazílie se stává globálním lídrem v zakládání nových sborů 

Operation Blessing zřídila tři kuchyně, které denně nasytí až 6 000 lidí. Předsunutý tým této neziskové organizace, který tvoří členové z USA, Hondurasu, Kostariky, Portorika, Salvadoru a Chile, dorazil ve čtvrtek do Novo Hamburgo, jedné z nejhůře postižených oblastí. Připravují také hygienické soupravy a úklidové prostředky, které budou dodány do dočasných přístřešků, kde jsou ubytováni obyvatelé po evakuaci svých domovů. 

„Mezinárodní tým Operation Blessing pro pomoc při katastrofách byl u nejhorších povodní na světě a to, co právě vidíme v Brazílii, patří k těm nejhorším,“ řekl Christian Post Jorge Pratts. „Záplavy jsme posuzovali na lodi a v jednom městě jsou nad vodou vidět jen střechy několikapatrových budov. Obyvatelé jsou stále uvězněni, zejména ti, kteří mají problémy s pohybem.“

Organizace Samaritan’s Purse dopravila letecky tuny nezbytných zásob do státu Rio Grande do Sul, který byl zdevastován katastrofálními povodněmi.

Nákladní letadlo neziskové organizace odletělo ze střediska v Severní Karolíně, aby dodalo nezbytné věci, jako jsou přístroje pro filtraci vody, hygienické soupravy, přikrývky, solární světla a 10 komunitních systémů pro filtraci vody, které jsou schopny zajistit čistou pitnou vodu až pro 10 000 lidí denně.

„Prosím, pokračujte v modlitbách za všechny, jejichž životy byly zničeny těmito povodněmi, protože na cestě jsou ještě silnější deště,“ řekl CP prezident Samaritan’s Purse Franklin Graham.

Záplavy vyvolané prudkými dešti, které začaly 27. dubna, zaplavily města, zničily infrastrukturu a více než 1,4 milionu obyvatel zůstalo bez elektřiny.

Samaritan’s Purse také vyslala do Porto Alegre, hlavního města státu, tým pro pomoc při katastrofách, aby koordinoval reakci na katastrofu s místními úřady. 

Vatican News uvedl, že katastrofa, která postihla více než 400 měst, představuje nejhorší klimatickou krizi v tomto státě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. května 2024 Foto: Wikipedie – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář