Královna Alžběta vzkázala biskupům, že svět zoufale potřebuje Boží lásku

Královna poslala stovkám biskupů, kteří se účastní Lambethské konference v Canterbury v hrabství Kent, své „nejsrdečnější pozdravy“.

Královna, která je nejvyšší představitelkou anglikánské církve, ve svém poselství uvedla, že konference byla svolána v době, kdy svět „zoufale potřebuje Boží lásku – slovem i skutkem“, protože se vzpamatovává z pandemie.

SOUVISEJÍCÍBiskup uvedl, že královna Alžběta ukázala příklad, jak lze vykonávat veřejnou službu podle křesťanských hodnot

Jak informuje portál Christian Today uvedla také, že se jedná o „období nesmírné výzvy pro biskupy, duchovní i laiky na celém světě, přičemž mnozí z vás slouží v místech utrpení, konfliktů a traumat“.

„Útěchou mi je, že tak činíte z Boží síly,“ poznamenala.

Královna v poselství ocenila, že se konference zaměřila také na klimatické změny. „Žijeme také v době, kdy dopady klimatických změn ohrožují životy a živobytí mnoha lidí a komunit, v neposlední řadě těch nejchudších a těch, kteří jsou méně schopni se přizpůsobit a adaptovat,“ uvedla.

Biskupové královnino poselství přijali v oficiální londýnské rezidenci arcibiskupa z Canterbury, kde se konala prezentace zaměřena na životní prostředí a udržitelný rozvoj. 

„Se zájmem jsem se dozvěděla, že hlavním bodem vašeho dnešního programu v Lambethském paláci je zamyšlení a dialog na téma životního prostředí, které bylo blízké srdci mého zesnulého manžela a jehož nositeli jsou princ z Walesu a vévoda z Cambridge,“ pokračoval dopis. 

Na závěr se královna zamyslela nad svou vlastní křesťanskou vírou. 

„Po celý můj život mě provází Kristovo poselství a učení, v nichž nacházím naději,“ uvedla. „Z celého srdce se modlím, aby vás vaše víra i nadále podporovala v dobách zkoušek a povzbuzovala nadějí v dobách zoufalství.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – královna Alžběta

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. K tomu závěru, jak se paní královna zcela nekonkréktně zamýšlí nad svou vlastní křesťanskou vírou:

    Mohla by se zkusit, ve svých mnoha zlatých palácích, https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_British_royal_residences, zamyslet ještě více, co si představuje pod pojmy Boží láska nebo Kristovo poselství a učení. Třeba jestli to není něco víc než starost o udržitelný rozvoj, klimatické změny, dialog na téma životní prostředí. A podobně by se mohli zamyslet v tom Lambethském paláci páni biskupové.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář