Kreacionistická organizace oznámila rozšíření parku o novou atrakci, kterou má být Babylonská věž

Kreacionistická organizace Answers in Genesis oznámila plány na zahájení fundraisingu pro novou atrakci, která by rozšířila park o další biblický exponát.

Společnost se sídlem v americkém státě Kentucky, kde můžou návštěvníci vidět třeba Noemovu archu, by přibyla také Babylonská věž. Podle portálu Premier bude tato nová maketa mít také za cíl řešit problém rasismu a poukazovat na původ stvoření, že „všechny lidské skupiny se vyvinuly z jedné biologické rasy“.  Výstavu bude doprovázet také model Jeruzaléma v době Ježíše Krista.

Společnost Answers in Genesis vytvořila biblické muzeum v roce 2007 s cílem prezentovat svůj pohled na stvoření. Místo s různými atrakcemi se velice rychle stalo oblíbenou destinací převážně pro rodiny s dětmi. Na druhé straně se také myšlenka stvoření v sedmi dnech stala kritizována z mnoha náboženských a vědeckých kruhů.

Největším turistickým lákadlem v současnosti je 155 metrů dlouhá replika Noemovy archy. Babylonská věž by se přibližně za tři roky mohla stát další místní atrakcí, kterou průměrně o víkendu navštíví kolem sedm tisíc lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. července 2021 Foto: Answers in Genesis – Noemova archa

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář