Křest dítěte homosexuálního páru způsobil v Kolumbii kontroverzi

Medellín, Kolumbie – Nedávný křest dítěte vychovávaného párem stejného pohlaví způsobil v Kolumbii kontroverzi. Místní kněz vydal křestní osvědčení, že dítě má dvě matky.

Manuela a její partnerka Luisa Fernanda Gomezová měly podle kolumbijských zákonů civilní svatbu. Ženy chtěly, aby byl jejich 17 měsíční syn Matías pokřtěn ve městě Medellín, informuje Catholic News Agency.

Podle místních médií navštívily několik farností, kde jim bylo řečeno, že jejich syn může být pokřtěn, ale že křestní list uvádí pouze informace o biologické matce a ne o její partnerce, protože církev neuznává manželství osob stejného pohlaví.

Manuela Gomezová novinářům řekla, že nakonec našly faráře, který je ochoten křest provést a zaznamenat je jako matky do křestního rejstříku, pokud mu to dovolí arcibiskupství.

„Napsal diecézní kurii, hledal možnosti a řekl nám, že může vykonat křest, protože podle kanonického zákona musí být svátost zdokumentována se stejnými informacemi, jaké se objevují v občanském rejstříku o narození nezletilého, které v tomto případě mělo dva údaje: ‚Matka jedna‘ a ‚Matka dvě‘,“ řekla Manuela Gomézová místním médiím.

Křest byl proveden 13. července. V prohlášení z 23. července medellínské arcibiskupství uvedlo, že křty dětí homosexuálních párů se provádí již několik let.

Prohlášení tvrdí, že křtem „církev dává dětem milost křesťanského života“. Křest v takových případech „není uznáním samotných párů“, dodala arcidiecéze.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 5. srpna 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář