Křesťan a zábava na internetu?

Příběhy, videa, novinky, rozhovory, fotoreportáže a mnoho dalšího od konce srpna nabízí nový web pro mladé křesťany Světvíry.cz (www.svetviry.cz). Stojí za ním Křesťanská misijní společnost, která mj. už téměř 30 let vydává mezidenominační měsíčník Život víry (www.zivotviry.cz).

Myšlenka na založení webu vznikla už před několika lety, celkem nenápadně – při společném výletě redaktorů Života víry, Tomáše Dittricha a Tomáše Coufala. „Vysnili jsme si velký projekt po vzoru křesťanských portálů v zahraničí, ale na to jsme neměli sílu. Ve dvou jsme jen tak tak stíhali připravovat časopis. Uvědomovali jsme si, že Svět víry, jak jsme si ho tehdy představovali, potřebuje nemalé technické zabezpečení, ale taky nové pracovníky, a na ty jsou potřeba peníze,“ vysvětluje Tomáš Coufal, proč od nápadu k realizaci projektu uplynulo tolik času.

Ke spuštění Světa víry redaktory povzbuzovala např. i misionářka Heidi Bakerová (známá též jako „africká Matka Tereza“) při své návštěvě ČR. „Natáčel jsem s ní interview, a když jsem vypnul diktafon, ptala se mě, co plánujeme do budoucna. Popsal jsem jí naše sny o Světě víry a povzdechl jsem si, že na jejich realizaci nemáme peníze. Heidi ale byla z té vize nadšená a hodně mě povzbuzovala, ať do toho jdeme. Pak se s horlivostí sobě vlastní za Svět víry pomodlila, a když skončila, otevřela peněženku a podala mi stoeurovou bankovku jako prorocké vyhlášení, že Pán Bůh se o Svět víry postará. A pár týdnů poté měl Tomáš Dittrich podobný zážitek s manželi Hicksonovými z Británie…“ vzpomíná Coufal.

Díky tomu, že se před rokem tým redaktorů Života víry rozrostl o Lucii Vlasákovou, se o projektu začalo opět uvažovat – byť ne jako o velkém portálu, ale (alespoň prozatím) jako o webu v trochu skromnější, jednodušší verzi. A tak se během jara a léta 2019 Svět víry konečně narodil.

A v čem se Svět víry liší od papírového časopisu? „Je mladší a rychlejší. Jsou tam kratší články k různým tématům, která pálí hlavně mladší čtenáře. Těšíme se, že tam budou přibývat i aktuální zprávy – úměrně tomu, jak na to budeme mít síly a jak se nám bude dařit získávat peníze a spolupracovníky. Papírový časopis může jít víc do hloubky, ale zase například neumí přenášet videa,“ usmívá se Tomáš Dittrich.

„Dnešní mladá generace je zahlcená informačním smogem, spoustou nepodstatných zpráviček, zajímavostí, drbů, názorů, bezduchého humoru…“ říká Tomáš Coufal. „Chceme jim pomáhat orientovat se ve světě, ukazovat na to, co je důležité, připomínat biblické hodnoty. A zároveň věříme, že to může být i zábavné.“

„Budeme rádi, když se do tvorby Světa víry zapojí i další lidé. Je tam prostor pro fotoreportáže z akcí, různorodé zprávy, příběhy, videa, podcasty, hudební klipy… Doufám, že tohle všechno na Světě víry časem bude. Uvítáme příležitostné příspěvky od čtenářů i dobré tipy a nápady, taky zpětnou vazbu; všechno to lze posílat na e-mail info@svetviry.cz,“ říká redaktorka Života víry a Světa víry Lucie Vlasáková.

Nový web najdete na adrese www.svetviry.cz, sledovat ho můžete také na Facebooku (www.fb.com/svetviry) a Instagramu.

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář