Křesťan pomáhající bezdomovcům byl vyhlášen Berlíňanem roku

Berlín – Křesťanský pracovník se sítí misí na nádražích v Německu byl vyhlášen Berlíňanem roku. Místní noviny Berliner Morgenpost uvedly, že sociální pracovník Dieter Puhl lobbuje za bezdomovce. Jeho malá kancelář bez oken se nachází pod železniční platformou.

Podle Evangelical Focus Dieter Puhl pracuje na této pozici deset let. On a další spolupracovníci pomáhají každý den kolem 600 lidem a nabízejí jídlo, přístřeší a radu. V Berlíně je asi 8 000 lidí, kteří jsou bez domova.

Porota Berliner of the Year prohlásila, že Puhl dokázal přenést tabu bezdomovectví k veřejné diskusi a efektivnost jeho sítě přiměla politiky, podnikatele, novináře a umělce k tomu, aby se zapojili do mise.

„Věříme v Boha, který nás v Ježíši Kristu spojuje a snažíme se vidět lidi a žít vztahy z jeho perspektivy. Vědomi si své odpovědnosti před Bohem, používáme své zdroje a neustále rozšiřujeme své dovednosti,“ uvádí na svých internetových stránkách organizace.

Jejich cílem je sloužit „všem osobám, bez ohledu na jejich životní a finanční situaci, světonázor nebo náboženství“. Každý člověk „má stejnou hodnotu a důstojnost“. V Německu existuje více než 100 misí na vlakových stanicích, které spojují více než 2 000 pracovníků a dobrovolníků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Foto: Facebook

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář